A ketogén diéta egyre népszerűbb a világon, aminek az alapja annyi, hogy minél kevesebb szénhidrátot kell bevinni, hogy a szervezet ketogén állapotba kerüljön, és jobban égesse a zsírt. Bár ez hatékony lehet bizonyos betegségek esetén, azért elmondható, hogy a szénhidrát szinte teljes elhagyása egyáltalán nem javasolt – többek között az alábbi tünetek miatt sem.
Azt már sokan tudják, hogy a ketogén diéta olyan táplálkozási szabályrendszer, melyben az extrém alacsony szénhidrátbevitel mellett a főként állati eredetű zsírok és zsíros húsok, halak, valamint az alacsony szénhidráttartalmú zöldségek fogyasztása kapja a fő szerepet.
Ez azonban, bár érdekesen hangzik, egy egészséges szervezet számára korántsem fenntartható hosszú távon. Az alacsony szénhidrátbevitel rövid távon beindíthatja ugyan a súlycsökkenést, hosszú távon azonban nem fenntartható, mert olyan kóros anyagcsere-folyamatot idéz elő, mely sem szellemi, sem testi állapotunkra nincs kedvező hatással. Nem lehet jó életmód az, melynek során a testünk túlélő üzemmódba kapcsol. Ezt az alábbi tünetek is jelezhetik.
1/6 Könnyen felhúzod magad
Ha hosszú távon fogyasztasz kevés szénhidrátot, ingerlékeny és rosszkedvű lehetsz, és ez nem is véletlen. A szénhidrátok nélkül ugyanis könnyen lecsökken a vércukorszinted, és ilyenkor a mellékvese olyan hormonokat kezd el termelni, amelyek beindítják a „küzdj vagy menekülj” reflexeidet.
Ez szorongáshoz, ingerlékenységhez, és koncentrációs zavarokhoz vezethet.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!