A legújabb kutatás sokkal átfogóbb elődeinél
A mobilok általi sugárzást és az az okozta káros hatásokat egy ideje vitatják a szakmabeliek, hiszen az biztos, hogy az egészségre, ilyen-olyan módon ártalmasok. 2011-ben a Nemzetközi Rákkutatási Ügynökség a rádióhullám-expozíciót lehetséges rákkeltő expozíciónak minősítette az emberekre nézve. Franciaországban például volt egy időszak, amikor betiltották az egyes iPhone-ok forgalmazását és értékesítését, mert úgy vélték, túllépi a sugárzás szintje a megengedettet és az átlagos értékeket.
Azóta számos kutatást végeztek a témában, és nemrég megállapítást nyert, hogy az említett eszközök ily módon nem veszélyesek az emberre nézve.
A WHO megbízásából készült kutatás szerint nincs bizonyíték arra, hogy a mobiloknak és más vezeték nélküli eszközök rádiófrekvenciáinak való kitettség agyrákot okozna. Még azoknál sem, akik naponta több órát csüngenek a mobilkészülékükön. Olvass még a témában
A Nemzetközi Rákkutatási Ügynökség mostani vizsgálata összevetette az eddigi telefonhasználatra vonatkozó tanulmányokat és eredményeket (több, mint 5000 publikált tanulmányt vetettek össze), és a legfrissebb adatok szerint a telefonok rádióhullámai mégsem okoznak rákos megbetegedést.






