Milyen út vezetett odáig, hogy megnyílt a HIPPEACE, és miért éppen erre a névre esett a választásod?
Hosszas tervezgetés előzte meg. A név volt meg legelőbb, tipikus esete a gombhoz a kabátot szitunak. Aztán megtaláltam az üzlethelyiséget és onnan már mentek a dolgok. Kitalálni a belsőt, engedélyeket intézni és csak kapkodni a fejünket, hogy mennyi baromságra kell vagyonokat kifizetni addig, amíg el tudod adni az első adag főzeléket. Nem könnyű folyamat.

Kitartónak kell lenni, mert mindig jön valami újabb és újabb kihívás és akadály. Mi nem vagyunk nagy hely (az unokatestvéremmel közösen nyitottunk), ennek ellenére így is töménytelen mennyiségű feladatot kellett megoldani.

A név egy szójáték, a hippi és a borsó angol nevéből ered. Utal arra, hogy szeretünk szabadon élni (amíg hagyják), vidáman, optimistán, izgalmasan, sokszínűen. És ugye a borsót nem nagyon kell magyarázni! Az egyik első főzelékem borsó volt, talán ez is meghatározta a választást. Olvass még a témában






