
A kutatók felhívják a figyelmet arra is, hogy korábbi kutatások azt mutatták ki: az alacsony evési gyakoriság, azaz az, ha valaki kihagy egy-egy étkezést, a súlynövekedéssel hozható összefüggésbe. Korábban azonban mindig a reggeli esetében tanulmányozták ugyanezt, az ebédet és a vacsorát nem igazán figyelték meg.
Az összefüggés tehát egyértelmű: az, aki kihagyja a vacsorát, nagyobb eséllyel fog meghízni.
A lehetséges magyarázatok
A kutatók szerint az egyik lehetséges magyarázat erre az, hogy a kihagyott étkezés miatt a következő nap több kalóriát fogyaszt az ember, mert éhesebb, vagy mert úgy érzi, megteheti.
A másik lehetséges magyarázat az, hogy összefüggés van a kihagyott étkezés és az étrend minősége között. Utóbbit korábbi tanulmányok is kimutatták már. A The Journal of Nutrition tudományos folyóiratban megjelent cikk szerint például azok, akik vacsora nélkül fekszenek le, általában egészségtelenebb ételeket is fogyasztanak. Különösen kevés zöldséget és sovány fehérjét, amelyek viszont az egészséges étrend alapjai. Olvass még a témában
Miért nem vágytam messzire idén januárban – és mit kaptam helyette
Zöldségből és gyümölcsből is sokkal többet kellene ennünk – a dietetikus tippjei segíthetnek
„Kisöcsém lett 13 éves koromban” – Mi volt az a pillanat, amikor eldöntötted nem akarsz gyereket
A Szeretők kártyája: ezt üzeni június Tarot lapja az Ikrek jegyében






