Sajnos egy otthoni praktika sem tud akkor csodát tenni a mellekkel, mint amire az orvosok képesek a műtőben. Azonban, mint minden műtét, úgy a mellplasztika is komoly kockázatokkal és fájdalommal jár, nem beszélve az anyagi vonzatáról. De mit tehetsz otthon és a hétköznapok során, hogy egyáltalán ne kelljen erre a beavatkozásra gondolnod?
1/5 Mindig viselj jó melltartót!
Nagyon lényeges, hogy a saját méretednek megfelelő melltartót viselj! Ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni, hiszen a nők túlnyomó többségre továbbra is találomra választja meg a melltartóját.
Pedig sokaknak még havi szinten is változik a mérete, vannak, akiknek a menstruációjuk előtt akár egy komplett kosárral nagyobb méretet kell(ene) hordaniuk.
Sajnos a helytelen melltartóválasztás nem csak kényelmetlen, hanem veszélyes is, hiszen természetellenes pózba kényszeríti a melleket. Ugyanez igaz a push-up darabokra, amik persze ideiglenesen és nem túl hosszú ideig egyáltalán nem problémásak, de nem mindennapos viseletre készültek. Sajnos deformálják a melleket, miközben látszólag nagyon is jól tartják őket. Éppen emiatt a rossz méretű, és túlságosan tömött melltartók a legnagyobb ellenségeid, ha azt szeretnéd, hogy sokáig szépek, feszesek, de ami még fontosabb, egészségesek legyenek a melleid.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
2/5 A sportolásnál is legyél körültekintő
A védelem szempontjából ki kell emelni a sportolást is, hiszen a fel-le mozgás szintén nagyon káros a mellek szöveteit tekintve. Különösen lényeges, hogy jó minőségű, stabil sportmelltartót viselj, és lehetőség szerint kerüld az extra megerőltetést a melleid szemszögéből.
Ilyen pl. a küzdősport, vagy akár a labdajátékok, ahol test-test ellen küzd. Nyilván nem kell kizárnod ezeket sem az életedből, de jó, ha tudod, hogy az ütközések sajnos egyáltalán nem tesznek jót a melleidnek. Azonban sokat csökkenthetsz a negatív tényezőkön és tovább őrizheted melleid szépségét akkor, ha megfelelő sportmelltartót viselsz.