Neked is van olyan a családodban vagy a baráti társaságodban, aki éjjel is nyugodt szívvel megehet egy nagy tál spagettit, vagy kedvére falja a hamburgereket sült krumplival, és mégsem hízik meg? Te viszont azt tapasztalod, hogy még akkor is könnyen felszedsz néhány kilót még úgy is, hogy folyamatosan egészségesen és kiegyensúlyozottan táplálkozol? Nos, lehet, hogy semmi gond nincs az étrendeddel, de sok más ok viszont közbeszólhat.
Ha úgy érzed, hogy mintha abszolút semmi okod nem lenne arra, hogy meghízz, mégis így történik, akkor ne ess egyből kétségbe. Nagyon egyszerű magyarázatok is állhatnak a hátterében, amelyek ha beigazolódnak, változtatni is tudsz rajtuk, vagy legalábbis biztosan könnyebb lesz az elfogadás. Ha viszont mindezeket figyelembe véve is aggódsz az egészséged miatt, a biztonság kedvéért a háziorvosodat is keresd fel.
1/6 Gének
A tudomány jelenlegi állása szerint a génjeinknek köszönhető, hogy hajlamosak vagyunk-e karcsúak vagy gömbölyűek lenni, illetve hogy egyáltalán nagyjából milyenek az étkezési szokásaink. Valójában egy nagyon specifikus gén, a melanocortin 4 receptor, vagyis MC4R felel ezekért a dolgokért. Így lehet, hogy pusztán ez az oka, ha mondjuk te folyamatosan éhesnek érzed magad, más pedig alig.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
2/6 Stressz
Függetlenül attól, hogy a párod, a munkád, a családod vagy valamilyen egyéb tényező miatt vagy stresszes, egy biztos: a megfelelő étkezés is nehéz lesz. Amikor ugyanis lelkileg nem vagyunk kiegyensúlyozottak, úgy érezzük, hogy az is segíthet, ha folyamatosan eszünk. Közben viszont azzal nyugtatjuk magunkat, hogy ezt és azt most megengedhettük magunknak, így figyelmen kívül adjuk azt, hogy valójában mi magunk vittünk be jóval több kalóriát.