Miért érzi magát „biztonságosnak” az önkritika?
Sokan azért kritizálják magukat ilyen keményen, mert valahol azt hiszik, ha ők mondják ki először a legrosszabbat magukról, akkor mások nem tudják megsebezni őket ugyanazzal.
Az önkritika egyfajta védekezési mechanizmus, ha te vagy a legszigorúbb bírád, akkor senki más kritikája nem érhet meglepetésként. Sokan összekeverik az önkritikát a motivációval.
Azt gondolják, ha keményen bánnak magukkal, az hajtja őket előre. A kutatások azonban ennek az ellenkezőjét mutatják, akik megbocsátani maguknak, azok gyorsabban talpra állnak, és hosszabb távon is jobban teljesítenek.

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom





