Nyár végével kevés olyan finom és egyszerű csemege létezik, mint a főtt kukorica. Kár, hogy csak ilyenkor fogyasztjuk, mivel számtalan pozitív hatása van a szervezetünkre – és mint látni fogjuk, akár a hangulatunkra is.
Vitaminok
A kukoricában számtalan vitamin található, ezek közül a legjelentősebb mennyiséget az A-, B1-, B2-, és B3-vitamin (bár ez utóbbiról érdemes tudni, hogy a kukoricában megtalálható formájában feldolgozhatatlan az emberi szervezet számára), a B6- és a C-vitamin teszi ki.
Ezeknél kicsit kisebb arányban tartalmaz E-vitamint is, amely szintén elengedhetetlen a szervezet megfelelő működéséhez.
B1-, vagy boldogságvitamin
A kukoricának a fogyasztását különösen a B1-vitamintartalma miatt szokták ajánlani, amit más néven boldogságvitaminként is emlegetnek.
Rendszeres fogyasztásával ugyanis javul a kedélyállapot, tartós hiányában pedig lényegesen nagyobb a depresszió kialakulásának az esélye. Feszültség és rosszkedv esetén egyaránt ajánlott!
Ásványi anyagok
A vitaminok mellett a kukorica ásványi anyag tartalmát is érdemes megemlíteni: nagy mennyiségben tartalmaz foszfort, káliumot, kalciumot, ként, magnéziumot és folsavat is.
Ez utóbbit legtöbbször a terhesség elején szokás ajánlani a kismamáknak, mivel fogyasztásával néhány fejlődési rendellenesség kialakulásának esélye minimalizálható.
Kukoricahaj
A kukorica hajából készült italok, teák kifejezetten hatásos vizelethajtónak számítanak.
Alkalmazható húgyúti fertőzésekre, és nagyon hatékony eszköz a nehéz vizeletürítés tünetével szemben is.
Ez utóbbi miatt férfiaknak különösen ajánlott a fogyasztása, mivel több prosztatagondot is orvosolhatunk vele természetes módon.
Kukoricaliszt
Ha horzsolásokra, vagy kisebb-nagyobb sérülésekre dunsztkötést szeretnénk tenni, akkor annak egyik leghatékonyabb természetes kenőcse is készülhet kukoricalisztből.
Ugyanezt az anyagot a kukorica őshazájában, Amerikában máig előszeretettel használják csípések, duzzanatok, sőt egyes kelések kezelésére is.
Lisztérzékenyeknek
Nemcsak főtt vagy grillezett formában fogyaszthatják a kukoricát a lisztérzékenyek. A kukoricaliszt fogyasztása különösen népszerű a lisztérzékenyek körében, mivel ez gluténmentes, így bárki használhatja alapanyagként.
Sütemények, tészták elkészítéséhez éppen olyan megfelelő, mint bármilyen más típusú liszt. Színe sárgás, de a belőle készített ételek csak minimálisan lesznek sárgábban a hagyományos búzalisztből készítetteknél.
Kukorica olaj
Egyes nőgyógyászati problémákra, főleg petefészek gondokra kifejezetten hatékony lehet, ha a kukorica csírájából készített olajat használunk a főzéshez.
Elősegíti a ciszták felszívódását, és egyben támogatja a petefészek megfelelő működését. Érdemes nyersen is fogyasztani, salátára téve például elég akár csak néhány csepp előle.
40 felett
A kukorica rendszeres fogyasztását 40 éves kor felett egyre többen ajánlják nőknek és férfiaknak egyaránt.
A kukorica ugyanis tartalmaz egy foszfatidil-szerin elnevezés anyagot, amelyet leggyakrabban a marhák agykérgéből vonnak ki, de az esetleges fertőzések elkerülése miatt a növényi alapanyagok biztonságosabbak.
Az anyag hatása például a koncentrációs képesség javítása, a memória fejlesztése.
Univerzális kukorica
Összefoglalva a kukoricát rengeteg dolog miatt érdemes fogyasztanunk: rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, a növény részeit pedig számtalan betegség gyógyítására használhatjuk.
Érdemes bevenni ezért ezeket a konyhai alapanyagok közé, nem fogunk rosszul járni. Egészséges, jó kedvre derít és elűzi a depressziót. És még egyet ne felejtsünk el: nyáron kevés finomabb dolog van egy nagy főtt kukoricánál!