Ezt segíti elő az is, hogy amikor a legtöbb állat túlmelegedne, az ember izzadni kezd, ezzel jelentősen javít a teherbíró képességén, amikor sok kilométer kocogásról van szó.
A Cambrodge University 542 futót vizsgált meg a nottinghami félmaraton után, és ebből vonták le a következtetéseiket. Azt találták, hogy akik gyűrűsujjának hossza a felső 10 százalékba tartozott, átlagosan több, mint 24 perccel futottak jobb időt, mint azok, akiknek a gyűrűsujjának a hossza a legalsó, 10 százalékba tartozott.
A futással és szexuális vonzalommal kapcsolatos összefüggést egyébként a kutatók a nők esetében is kimutatták, de jóval kisebb mértékben, mint a férfiak körében. Olvass még a témában
Szerencséd van, ha a párod ilyen: 5 jel, hogy érzelmileg intelligens
„Azt mondta a lányunknak, hogy az Anyák napja egy hülye ünnep.” Mikor szerettél ki végleg a partneredből?
„Az exférjem dugipénzből lakást vett” – Kényelmetlen igazságok a házasságról
„Szeretem, de nem tetszik a barátom” – 10 titkos vallomás párkapcsolatokról
Ha tehát valakinek hosszabb a gyűrűsujja, mint a mutató, akkor mindenképpen érdemes a futással próbálkoznia – még mindig jobban jár ugyanis ezzel a tevékenységgel, mint a másik jellemzővel. Az ilyen ujjak ugyanis a kutatók szerint nemcsak a futókra jellemzőek, de azok körében is gyakoribb, akik erőszakos bűncselekményekért, gyilkosságért kerülnek börtönbe.






