VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
A hormontanácsadókkal általában csak akkor találkozik az ember, amikor már olyan gondja van, amit csupán gyógyszerekkel, műtétekkel lehet kezelni. Mennyivel jobb lenne, ha a hormonproblémákkal járó betegségeket is megpróbálnánk megelőzni, és konzultálnánk a szakemberekkel, lehetőleg minél előbb… De mi pontosan egy hormontanácsadó feladata?
Milyenek a hormonális problémák?
Napjainkban a leggyakoribb hormonális gondok a pajzsmirigy megbetegedésével, illetve a termékenységgel kapcsolatosak.
Sokszor előfordul, hogy egy páros babát szeretne, ám valamilyen probléma útját állja a fogantatásnak – ekkor jön a kivizsgálás, és a legtöbb esetben gyorsan ki is derül, milyen hormonális elváltozás áll a háttérben, illetve közlik a leendő szülőkkel, lehet-e természetes úton gyermekük.
Azonban nem csak „tipikusan” a meddőség számít hormonproblémának. Bizony ide sorolhatóak a mellékvese rendellenességek, az inzulinrezisztencia, a mióma, a pajzsmirigy problémák, a ciszták, az endometriózis, de még a csontritkulás és gyakran az autoimmun betegségek is.
Miért kellenek hormontanácsadók?
Sokan a legkevésbé sincsenek tisztában azzal, hogyan működik a szervezetünk, a hormonszintek változása milyen árulkodó tüneteket okoz, illetve mit tehetünk azért, hogy a problémák ki se alakuljanak. Ha mégis szembesülünk valamilyen betegség tényével, automatikusan a nyugati orvosláshoz fordulunk, ami nem feltétlenül rossz (sőt).
A cikk folytatódik, lapozz!