Esküvős filmek a menyegzőszezonra

Esküvős filmek a menyegzőszezonra

Címlap / Kikapcsolódás / Szórakozás / Esküvős filmek a menyegzőszezonra

A finisbe érve az arák egyre inkább bevadulnak az esküvő szervezést illetően. Valami ködös oknál fogva minél tökéletesebbre akarják alkotni a napot, miközben hullafáradttá válnak, ami azt eredményezi, hogy a folyamatos kimerültség, stressz miatt nem tudják majd élvezni a ,,nagy napot”. Számos módja van annak, hogy kikapcsoljon az agy, de a közelgő esküvő gondolatát képtelen ilyenkor törölni az ember lánya a fejéből. Ezért jók az esküvői filmek, vígjátékok. Témába vágnak, mégis kikapcsolnak.

Muriel esküvője

Bár azt mondják, hogy ez a film nem vicces, mégis azt kell mondjam, szórakoztató. Természetes báj van benne, emellett zseniális zene: ABBA. Ha úgy tetszik, ez a szingli filmek eredete, mely a társra vágyás valódi mélységeit mutatja be. 

Emellett a menyasszonyok jellegzetes rögeszméjét is megjeleníti: a nagy napnak tökéletesnek kell lennie. De ha már nem tökéletes, legalább legyen nagy nap, mert anélkül mit sem ér az élet. Akár tetszik, akár nem, mindannyiunkban él egy kis Muriel…

Mamma Mia

Az ABBA életigenlő, csodálatos zenéi alatt köttetik ez a házasság is, bár nem aközött az két ember között, akikre eredetileg gondoltunk a film elején. Görögország az a hely, ahol mindig süt a nap, és a szerelem lételem, ami minden korosztályban jelen van. 

A film – bár igen vidám – megmutatja azt, hogy nem mindig kell a boldogság kapcsolat érdekében házasságot kötni, de azt is megmutatja, hogy sosem szabad feladni a szerelem iránti igényt, vágyat.

Bazi nagy görög lagzi

Ha már Görögországnál tartunk, ez az a film, amit ajánlatos megnézni. Miért? Nem csak az esküvő miatt, hanem biztatásként, hogy a kultúrák különbözőségei nem csak ronthatnak a kapcsolaton, hanem szebbé is varázsolhatják – feltéve, ha elég nyitottak vagyunk, és elég szerelmesek vagyunk. 

A rokonság sem mindig teher, csak kellő humorérzék kell az élethez, az ilyen nagy döntésekhez pedig még több humorérzék, elfogadás szükségeltetik.

Bolond szél fúj

A megesett lány meséje ez. Adott egy menő építész és egy mexikói fotós lány, továbbá egy görbe este… aztán három hónap múlva megjelenik a lány a férfi életében, ám nem egyedül: ugyanis teherbe esett. 

Hagyomány tisztelőként természetesen családot akar a gyereknek, melyet a férfi már kevésbé szeretne – mert csak a kis kalandokhoz bátor, ám gyáva az olyan nagy kalandokhoz, mint az élet. Valahogy mégis minden kialakulni látszik. A film arról mesél, hogy a család, a hagyományok és a szerelem is fontos, de leginkább az őszinteség – egymáshoz és saját magunkhoz – a legfontosabb.

Míg a jackpot el nem választ

Két ,,életzabálóról”, mai fiatalról szól ez a történet. Egoista mindkettő, ám meg van az érzelmi intelligenciájuk ahhoz, hogy változzanak, hogy felnőjenek az élet nagy feladatához, a szerelemhez, a házassághoz, és az ezzel járó, egymás iránti felelősséghez.

A történet érdekessége, hogy a házasság valójában a válással kezdődik, ahogy az is érdekesség, hogy bemutatja azt, hogy a házasság ideális állapotához nem tervek kellenek, nem odaadás, hanem a felelősség megtanulásának folyamata.

Oltári nő

Azt a felünket mutatja meg, ami gyáva, ami kételyekkel teli. Aki rászánja magát az esküvőre, ritkán lép le közvetlenül előtte, ritkán mondja vissza a régen óhajtott eseményt. Pedig sok olyan kapcsolat van, mely az esküvői készülődés időszaka alatt nem állja ki a nyomás próbáját. 
Az esküvő előtti időszak megmutatja azt, hogy egy pár hogyan tud együtt, egy célért funkcionálni. Számos alig érzékelhető jel által látjuk ezt. Ez a film a bizonytalan nőt mutatja be, komikus helyzetekben.
Számos jó film van, mely ebben a témakörben szórakoztat, ilyen az Anyádra ütök, vagy az Apádra ütök című film, ahogy a Csajok háborúja is egy olyan film, ami kihagyhatatlan. Érdemes az összes ilyen filmet végignézni – jövendőbelinkkel. Tanulságos lehet.

VIDEO 10 ecset, ami nélkül lehet sminkelni, de nem érdemes

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!