Az emberiségnek mindig is komplikált kapcsolata volt az ételekkel. Van, hogy egyszerűen semmit sem bírunk megenni, máskor pedig akkor is nassolunk, ha nem vagyunk éhesek. Azt pedig mindannyian megtapasztaltuk már, hogy amit évekkel korábban nyugodtan ehettünk, ma már sokkal gyorsabban felszalad ránk plusz kilóként. Valójában ebben szerepet játszik az életkorod is, hiszen ahogy telnek az évek, úgy változik az étkezéssel való kapcsolatod is. A mögötte lévő folyamatokat fontos megértened, ha szeretnél mindig jó formában maradni!
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/7 0-10 éves korunk között
Az, hogy gyerekként milyen étkezési szokásaink vannak, a felnőtt korunkra nézve is meghatározó erővel bírnak. Például egy kisgyerek, aki nagyon fiatal korban túlsúllyal küzd, nagy valószínűséggel később is ezzel találja szemben magát, hacsak a szülők nem tesznek lépéseket még időben. Ebben az esetben az étrend átalakítása válik kritikus ponttá, de szakértők azt tanácsolják, hogy ezt sose kizárólag csak a gyermeknél vezessük be.
A legideálisabb megoldás az, ha a szülők és a többi testvér is egészségesebb életmódra vált, részben azért, mert ez így motiválóbb lesz a túlsúlyos gyermeknek is, másrészről pedig nem lesznek önbizalomhiánnyal kapcsolatos érzései.
Kisebb gyermekek esetében szintén fontos, hogy minél előbb megismertessük velük a különböző állagú, színű és ízű ételeket, mert ha ekkor nem találkoznak velük, elutasítás alakulhat ki bennük, és később válogatósak lesznek, ami viszont különböző ásványi anyagok hiányát eredményezheti. A gyerekek a szüleik étkezési szokásait másolják, ezért figyeljetek arra, hogy kiegyensúlyozott legyen az étrendetek!