Te is gyakran érzed úgy, hogy egyre több körülöttünk a dühös, frusztrált ember? A pszichológusok szerint megvan az oka: több tényező is a sértettségünket táplálja napjaink kultúrájában, az eszközeink pedig nincsenek meg a negatív érzelmek kezelésére.
„Az elmúlt években tapasztaltuk, hogy azok a radikális jobboldali csoportok, akiket korábban nagyon gyorsan ítéltek volna el nőgyűlöletük vagy éppen rasszizmusok miatt, népszerűbbek lettek. És tanúi lehettünk a COVID-19 elleni küzdelemben alkalmazott maszkok és védőoltások ellen támasztott indulatnak, amelyet részben a kormányokkal szembeni harag táplál” – mondja dr. Bernard Golden pszichológus. „A harag kultúrája napjainkban számos társadalmi, gazdasági, személyes, politikai és spirituális tényezőre épül.”
Vannak valódi sérelmek, amelyeket az emberek sok éven át tapasztalnak, és ezek haragot szítanak, mert az emberek úgy érzik, hogy alapvető szükségleteiket figyelmen kívül hagyják. Ezek az adózással, a megnövekedett jövedelmi egyenlőtlenséggel, a kulturális változásoktól való félelmekkel, az adott ország kormányzásával, a munkahelyek biztonságával vagy a szabadsággal kapcsolatos aggodalmak. Vagyis ezek a problémák valósak, de nincsenek eszközeink a kezelésükre.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!