A fürdőszobánk alapterülete nem túl nagy, ezért minden trükköt be kellett vetnünk a berendezésekor: különálló tusolót szerettünk volna, de én ragaszkodtam ahhoz, hogy egy kádban is elmerülhessünk.
Végül sikerült olyan megoldást találnunk, ami mindenkinek megfelelt, úgyhogy egy méretes üvegfalat tettünk be a sarokba tervezett zuhany egyik oldala gyanánt. Ennek köszönhetően optikailag nem törtük meg a teret, és a vékony választónak köszönhetően a rendelkezésre álló négyzetmétereket is maximálisan kihasználtuk. Ezután már csak az okozott némi fejtörőt, hogyan tartsuk tisztán ezt a hatalmas felületet, hiszen az ország egyik leginkább vízköves részén lakunk.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/3 Használj lágy vizet!
Manapság már nem csupán csapra szerelhető vízlágyítókat vásárolhatunk, hanem olyanokat is, amik képesek a házba érkező vizet teljes egészében megszűrni. A beköltözésünk előtt a vezetékeket, csöveket teljesen kicseréltük, így aztán csak annyi volt a dolgunk, hogy a hálózatra rákötettünk egy vízlágyítót is.
A készülékbe néhány havonta sót kell tölteni, így a fürdőbe, a mellékhelyiségbe, és persze az összes háztartási gépbe szűrt víz érkezik.
Bár a vízlágyító nem olyan olcsó beruházás, ahol különösen sok a vízkő, megtérül az ára.
Nem szükséges semmilyen más vízlágyítót használni. Nem kell aggódni, hogy tönkremennek a gépek a lerakódásoktól, és el lehet hagyni az öblítőt is. A ruhák puhák, az edények is ragyognak, és nem utolsó sorban jóval kevesebb időt kell takarítással tölteni.
A hatékonyság nálunk egyértelműen látszik, ugyanis a konyhai mosogatóba sima csapvíz érkezik, azt a csövet nem kötettük rá a hálózatra, mert a szűrt vizet fogyasztani nem ajánlatos. A zuhanykabinon egyértelműen csak a tusfürdő maradékai látszanak, és a csapok sehol sem vízkövesednek. A konyhában viszont gyakorlatilag naponta lehet ecetezni a mosogatótálcát és környékét.