Az óraátállítás pozitív hatásai
1. Boldogabb leszel.
Egy felmérés szerint a depressziós esetek száma megnövekedett azután, hogy novemberben sor került az óraátállításra, és korábban kezdett el besötétedni. Épp ezért nagyon sokat számít az, hogy a tavaszi szezonban még egy napsütéses órát nyerünk, amit a szabadban tölthetünk délután a munkát követően.
2. Könnyebben lefogysz.
A téli szezonban nagyon kevés D-vitamin jut a szervezetünkbe, hiszen a nap ritkán süt ki, ha pedig mégis, ebben az időszakban mindig a munkahelyünkön vagyunk. Amikor pedig elindulunk haza, már sötét van, így szinte alig érintkezünk közvetlenül a D-vitaminnal. Az óraátállítás erre is lehetőséget biztosít, ez a vitamin pedig a fogyásban is nagyon fontos szerepet játszik.
3. A szemeid hálásak lesznek.
A téli szezonban ugyanis gyakran ki vannak téve a fluoreszkáló fénynek, ami számos irritációt okozhat, kezdve a vörös szemtől egészen a szárazságig. Az óraátállítás leveszi a terhet a szemeidről is, hiszen sokkal tovább lesz világos. Olvass még a témában
Ezt hozza 2026. március 29. a numerológia szerint: ma akkor vagy jól, ha gondoskodhatsz másokról
„1,5 éven keresztül rejtegettem az egeremet.” Miről hitted, hogy megúsztad, de végig tudtak róla?
Ilyen vagy, ha nárcisztikus szülők neveltek fel
Nehezen veszed rá magad az edzésre? Próbáld ki ezt a pszichológiai trükköt
4. Jobbat alszol.
Elsőre ezt nehéz elhinni, hiszen az átállás miatt fáradtabbnak érzed magad, azonban ez hamarosan megváltozik. A napfényes órák száma megnövekszik, ami segít a testednek a melatonin termelésében; ez a hormon felel azért, hogy nyugodtan tudj pihenni.







