Ismét nyakunkon az őszi-téli hétköznapok réme, a megfázás. Míg az influenzavírusok ellen fejlesztenek védőoltást, addig a mintegy 120-féle náthavírussal szemben nekünk kell felvennünk a harcot.
A szezonális nátha jellemzői
A megfázást a rhino- és coronavírusoknak „köszönhetjük”, amelyek előszeretettel támadnak a hűvösebb napok beálltával, amikor a szervezet könnyebben hűl le, és emiatt veszít védekezőképességéből. A megfázás vagy nátha felettébb kellemetlen tünetekkel jár: torokkaparás, bő orrfolyás, esetleg ugató, száraz köhögés is kísérheti.
Magas lázat általában nem okoz, de hőemelkedés gyakran előfordulhat. És persze az egész közérzetünket tönkreteszi a fertőzés, akár egy teljes hétre.
Megelőzés vagy túlélés
A rendszeres kézmosás, a vitaminbevitel növelése, immunerősítő élelmiszerek (pl. méz) fogyasztása segíthet a megfázás kivédésében, ám a legtöbben előbb-utóbb mégis csak elkapjuk az őszi-téli szezon jellegzetes betegségét. Onnantól pedig azon kell dolgoznunk, hogy minél előbb leküzdjük a kórt.
„Csak egy kis nátha!” – mégse hanyagold el!
A „majd csak elmúlik magától” hozzáállást felejtsük el! Egy elhanyagolt megfázás ugyanis csúnya szövődményekhez vezethet, akár arcüreggyulladás vagy hörghurut is lehet a vége. A másik végletet képviselők viszont nyomban antibiotikum után nyúlnának. Holott ez teljességgel fölösleges, hiszen az antibiotikumok a baktériumok ellen hatásosak, a megfázást viszont, amint azt fentebb említettük, vírusok okozzák.
Válasszuk a fitobiotikumot!
A természet patikája számos olyan gyógynövényt kínál számunkra, amelyek segíthetik a megfázás leküzdését. Az Esberitox tabletta növényi hatóanyagai gyulladáscsökkentő, vírus- és baktériumellenes hatásúak.
Nevezhetjük akár egy növényi antibiotikumnak, vagyis fitobiotikumnak is, hiszen a benne lévő hatóanyagok direkt módon, és a szervezet saját védekező rendszerének serkentése útján is meggátolják a kórokozók szaporodását.
Szedését – a tüneti szerek kiegészítéseként – már az első tünetek megjelenésétől érdemes elkezdeni, mert ezzel lerövidül a betegség időtartama. Gyerekeknek is adható, négy éves kortól.
A recept nélkül kapható gyógyszer segítségével hamarabb kilábalhatunk a náthából, köszönhetően a kasvirág, a tuja és a vadindigó jótékony hatásának.
Lássuk, mik is ezek a hatások:
-
Kasvirág, azaz echinacea
A kasvirág azaz echinacea gyógynövény immunerősítő, vírusellenes és gyulladáscsökkentő tulajdonságai mellett egy, a penicillinhez hasonló hatású, természetes antibiotikumot is tartalmaz.
A közönséges tuja fiatal hajtásainak illóolaj-kivonata kedvezően befolyásolja az immunrendszert, légúti fertőzések esetén pedig fokozza a szervezet ellenállását.
-
Vadindigó
A vadindigó szárított gyökerét a népi gyógyászatban torokgyulladásra, lázra, nyirokcsomó-gyulladásra alkalmazták. A modern gyógyászat felfedezte immunerősítő hatását is.
Mi a gyógy-szinergia? Együtt jobban hat!
Mivel az Esberitox tablettában a három gyógynövény egyszerre „dolgozik”, együttesen kifejtett hatásuk eredményesebb, mintha külön-külön alkalmaznánk őket. Nemcsak a felnőttek, a gyerekek is szedhetik. Egyszerűen elszopogatható, de vízzel is be lehet venni.
Hagyományos növényi gyógyszer. A javallatokra való alkalmazása a régóta fennálló használaton alapul. A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!