Magadat is védheted a maszkkal
A Tulane Orvosi Egyetem kutatója, Robert F. Garry, Jr. szerint alapvetően a szervezetbe jutott vírus mennyisége is meg tudja határozni, hogy valaki mennyire lesz beteg. Bár a koronavírusra kevés kutatás készült még ebben a témában, a vírusokra általában jellemző, hogy a nagyobb mennyiség súlyosabb betegséget okozhat. Pontosan itt jön képbe az, hogyan is véd tulajdonképpen téged is a saját maszkod. Bár a környezetedet továbbra is jobban óvod vele, azért a nyál- és váladékcseppek jó része a te szervezetedbe sem jut el, ha viseled.
Ez pedig azt jelentheti, hogy sokkal kevesebb esélyed van neked is elkapni a vírust, vagy súlyosan megbetegedni tőle. Ha még kap is a szervezeted a kórokozóból, biztosan nem akkora mennyiséget, mint amekkora maszkviselés nélkül érné.
Bármilyen viccesen hangzik, hörcsögkísérleteket is végeztek a szakértők. Ezek során kiderült, hogy a maszkot viselő hörcsögök sokkal kisebb arányban kapták el a koronavírust, mint azok, amelyekre nem raktak maszkot. Ez is azt igazolja a szakértők szerint, hogy mennyire fontos lenne a kötelező maszkhasználatot előírni. Szerencsére Magyarországon ez is megtörtént.
A kutatásokból az rajzolódik ki tehát, hogy a maszkviselés nemcsak az egészséges embereket védi a fertőzöttektől. Azt is elősegíti, hogy a viselő kisebb eséllyel kapja el a betegséget. Valamint azt is, hogy ha esetleg megtörténik a fertőzés, a betegség lefolyása enyhébb legyen. A legkisebb esély bármiféle fertőződésre akkor van, ha a fertőzött és az egészséges ember is egyaránt visel maszkot, méghozzá helyesen, az orrot és a szájat is eltakarva. Olvass még a témában






