Mi történik akkor, ha túl kevés makrotápanyagot fogyasztunk?
Ha valamelyik makrotápanyagból nem juttatunk eleget a szervezetünkbe, vagy valamilyen diéta hatására kizárjuk a táplálkozásunkból, annak sajnos az egészségünk látja kárát hosszútávon, hiszen minden tápanyagnak megvan a pontos szerepe a szervezetünkben.
Az elégtelen fehérjebevitel izomvesztést okozhat, ha a szénhidrátokat vonjuk meg magunktól, akkor nem lesz elegendő energiánk, nem jutunk olyan vitaminokhoz és rostokhoz, amelyeket például a teljes kiőrlésű gabonafélék szolgáltatnak. A zsírok elégtelen bevitele pedig akár a zsírban oldódó vitaminok hiányát is okozhatja.
Olvass még a témában
Nem monogámiára születtél, ha ezekben a hónapokban láttad meg a napvilágot
Mit esznek a legegészségesebb népek? Az ízek és az élet élvezetének művészete
Ez tesz igazán széppé csillagjegyed szerint – nem a külsőségekről lesz szó!
A test emlékszik: így él a trauma a sejtjeinkben akkor is, ha mi már elfelejtettük






