Van egy napi arány, amihez érdemes tartanunk magunkat, vagy váltogathatjuk, melyik tápanyagból mennyit fogyasztunk egy-egy napon?
Az arányokat érdemes betartani. A szénhidrátok a napi energiaigény körülbelül 50%-át tegyék ki, a fehérjék 20%-ot, és a maradék 30 % a zsírok beviteléből származhat.
Hogyan oszthatjuk el megfelelően a makrotápanyagokat az étkezéseink során?
Egészségünk megőrzése szempontjából fontos, hogy kiegyensúlyozott legyen az étkezésünk, és ezáltal a napi tápanyagbevitelünk is. Mivel mind a három makrotápanyagra szüksége van a szervezetünknek, egyiket sem célszerű kihagyni a táplálkozásunkból.
Minden főétkezésünk tartalmazzon valamilyen jó minőségű fehérjét (ez lehet állati, és növényi fehérje is), illetve összetett, rostban gazdag szénhidrátforrásokat, és egészséges zsiradékot, például avokádót, olajos magokat, halat. Étkezéseink megtervezéséhez nagy segítséget nyújt a Magyar Dietetikusok Szövetsége által elkészített Okostányér. Olvass még a témában






