Így lesz pihe-puha a lábad bőre: kényeztető tippek a szandálszezonra

Így lesz pihe-puha a lábad bőre: kényeztető tippek a szandálszezonra

Címlap / Stílus / Test / Így lesz pihe-puha a lábad bőre: kényeztető tippek a szandálszezonra

Mi is alig vártuk, hogy itt legyen a jó idő, és lehessen végre helyes szandálokat hordani a nehéz bakancsok helyett, de nem mindegy, hogy száraz és repedezett, vagy puha és ápolt sarkak látszanak ki abból a lábbeliből. Adunk néhány ötletet a lábápolásra!

Illatos lábfürdő

Egy finom lábáztatás segít felpuhítani a bőrt, így könnyebb lesz megválni a száraz, repedezett részektől, és megőrizni a lábaid puhaságát. Arra ügyelj, hogy a víz kellemesen meleg, de ne tűzforró legyen, és nyugodtan adhatsz hozzá gyógynövényeket, növényi tejet is.

A rozmaring például felpezsdíti a keringést, és elősegíti a szövetek regenerálódását, megújulását, de érdemes egy kevés mandulatejet is a vízhez öntened, hogy a bőr puhább, hidratáltabb legyen. Erre a célra tökéletesen megfelel a boltban kapható, étkezési célra árult mandulatej is, ebből kell egy pohárral a lábfürdőbe öntened, de ha tudsz szerezni, a kecsketej is kiváló választás, ennek ugyanis magas a zsírtartalma, így még hidratáltabbá teszi a bőrödet.

Ha az áztatás közben a víz kihűlne, adj hozzá még meleg vizet, de ne várd meg, míg a lábfürdőd teljesen kihűl. 10-15 perc áztatás ugyanakkor bőven elég lesz arra, hogy a bőröd felpuhuljon, ez után egy sarokreszelővel vagy egy habszivaccsal finom, de határozott mozdulatokkal el tudod távolítani a kiszáradt, megkeményedett részeket.

Használj habkövet!

Egy habkő csodákat tesz a láb bőrével, mert segít eltávolítani az elhalt, megkeményedett részeket, ugyanakkor a keringésnek is jót tesz, így segít megelőzni a bőr kiszáradását. Nem mindegy azonban, hogy milyen követ veszel, és hogyan használod! Válassz olyan terméket, aminek kényelmes a fogása, kényelmesen tudod tartani, miközben éppen akkora felület marad szabadon, amit tudsz a lábadon használni. A jó habkő felülete nem túl durva, finom szemcsés.

Ha a megfelelő eszköz megvan, áztasd be a lábaidat, és a felpuhult bőrön használd a habkövet. Fontos, hogy soha ne reszelgesd a bőrt, hanem mindig egy irányba, finom, de határozott mozdulattal told végig a habkövet, és ezt a mozdulatot ismételgesd, amíg szükséges. A habkövet célszerű csak azokon a részeken használni, ahol nagyon megvastagodott a bőr, a lábfej többi részét bolti bőrradírral, vagy akár egy kevés cukor és tej keverékéből előállított házi radírral is felfrissítheted.

A habkövet ne addig használd, amíg teljesen szét nem esik a kezedben, akkor is cseréld le, ha a felülete lekopott, kisimult. Mivel egy pár száz forintos tételről van szó, nem érdemes ezen spórolni, és a kopott habkővel kínozni a lábaidat.

Keringést serkentő lábmasszázs

Ha a lábfürdő után a bőrkeményedést és az elhalt bőrt már eltávolítottad, akkor csak egy frissítő lábmasszázs választ el attól, hogy felkészítsd a lábaidat a szandálszezonra. A masszázs önmagában is segít frissen tartani a bőrt, hiszen javítja a keringést, így elősegíti a sejtek megújulását, de igazán akkor hatékony, ha egy finom krémet is használsz hozzá, ami a radírozás után most már akadálytalanul tud felszívódni, és képes lesz hidratálni a lábaidat.

A hagyományos testápoló is megteszi, de a lábakra nyugodtan választhatsz gazdagabb, zsírosabb krémeket is, és természetesen a kókuszzsír is mindig jó választás. Ha a választott krémhez néhány csepp mandulaolajat is teszel – ami gazdag a bőr szépségéért és ápoltságáért felelős E-vitaminban – akkor biztos lehetsz benne, hogy a lábaid meghálálják majd a törődést.

Képek forrása: Belchonock/depositphotos.com

VIDEO Így tedd fel helyesen a kontúrt, bronzosítót és pirosítót

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!