Mennyi kommunikáció az ideális?
A kutatások alapján a legegészségesebb kommunikáció nem mennyiségi kérdés. Inkább az határozza meg, hogy a beszélgetések hogyan reagálnak a helyzetre.
Egy kiegyensúlyozott kapcsolatban a kommunikáció általában három dolgot tud: tisztázni a félreértéseket, megosztani a valóban fontos érzéseket és fenntartani az érzelmi kapcsolatot.
De ugyanilyen fontos az is, hogy legyen tér a csendnek, a saját gondolatoknak és az egyéni élményeknek. Olvass még a témában
„Ahhoz, hogy ismerkedj, társaságba kell járni” – Ez a 7 dolog segít, ha elakadtál a társkeresésben
„Mire költenél 1 milliárdot?” – 5 ártatlannak tűnő kérdés, ami felfedi a másik személyiségét
A második házasság mindig boldogabb? Érvek és ellenérvek
Ez a személyiségjegyed tesz igazán szexivé – Teszteld!
A jó kommunikáció nem azt jelenti, hogy mindent kimondunk. Sokkal inkább azt, hogy tudjuk, mi az, amit érdemes kimondani – és mi az, amit elég csak érezni.






