Lehet túl sokat kommunikálni egy kapcsolatban? A terapeuták szerint igen

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / Lehet túl sokat kommunikálni egy...

Lehet túl sokat kommunikálni egy kapcsolatban? A terapeuták szerint igen

🎥 A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek

Amikor minden érzést azonnal ki kell mondani

A modern párkapcsolati kultúra gyakran azt sugallja, hogy minden érzést azonnal ki kell mondani. A valóságban azonban az érzelmi feldolgozásához időre van szükség.

A kutatások szerint az érzések megosztása akkor segíti a kapcsolatot, ha az ember már valamennyire érti is, mit érez. Ha viszont valaki zavarodott, túlterhelt vagy feszült állapotban kezd el beszélni, a beszélgetés inkább növelheti a feszültséget mindkét félben.

Ilyenkor a beszélgetés nem valódi kapcsolódásról szól, hanem arról, hogy az egyik fél a másik segítségével próbálja szabályozni a saját érzelmeit.

A partner pedig könnyen úgy érezheti, hogy neki kell megoldania olyan problémákat, amelyek valójában még nincsenek tisztán megfogalmazva.

Olvass még a témában

A terapeuták ezért gyakran javasolnak egy egyszerű szabályt: előbb feldolgozni, utána megosztani.

Néha egy kis idő, egy séta vagy akár néhány leírt gondolat sokkal tisztább beszélgetéshez vezethet.

Fiatal pár mélyen egymás szemébe néz
Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

🎥 A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!