Elterjedt tévhit, hogy az egészséges táplálkozás költséges, de ennek nem feltétlenül kell így lennie, még akkor sem, ha általában véve egyre csak növekednek az árak. Rengeteg apró dolgon változtathatunk, amelyek jelentős megtakarítást eredményezhetnek. Mióta gluténérzékeny vagyok, tudatosabban táplálkozom, szeretek a konyhában időzni, főzni és persze enni is, de ugyanilyen fontos számomra, hogy ott spóroljak, ahol tudok. Az edények tisztításától kezdve a konyhai gépek beállításáig egy kis tervezés és odafigyelés neked is segíthet, hogy sikerüljön takarékosabbnak lenned a konyhádban.
1/5 Nem csak a hűtőt használom: fagyasztok és befőzök
Egy átlagos négytagú család évente gyakran több százezer forint értékű élelmiszert pazarol el, ami anyagilag is nagy veszteség, és a környezetnek sem tesz jót. Az élelmiszerpazarlás csökkentése így a pénzmegtakarítás egyik legjobb módja. Az élelmiszerek megfelelő tárolása elősegíti, hogy azok a lehető leghosszabb ideig elálljanak. Ez azt is jelenti, hogy így kevesebb élelmiszer landol a szemetesben, neked pedig több pénzed marad.
Hogy ez biztosan így legyen, fontold meg, hogy valószínűleg mely élelmiszerek azok, amelyeket hamarosan elfogyasztasz és a kamrában vagy a hűtőszekrényben is jó helyük van, illetve melyeket érdemes inkább lefagyasztani vagy más módon tartósítani.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
2/5 Sokszor eszünk a kamrából
Számos alapanyaggal érdemes feltölteni a kamrádat - különösen, ha akciósak -, így bármikor könnyen elkészíthetsz egy ebédet vagy vacsorát. Az olyan dolgok, mint a tonhalkonzerv, a bab, a borsó, a különféle gabonák és a paradicsomkonzerv, segíthetnek az ételek elkészítésében anélkül, hogy akár minden nap is el kelljen menned egy nagyobb élelmiszerboltig.
Ráadásul az eltartható élelmiszerek sokáig elállnak, és nem foglalnak helyet a hűtőben vagy a fagyasztóban. Akár időt, akár pénzt (vagy mindkettőt) szeretnél megtakarítani, mindenképpen érdemes betáraznod tartós egészséges élelmiszerekből, majd rendszeresen főznöd és enned belőlük.