A japán vízterápia állítólag segít a fogyásban – Utána jártunk!

A japán vízterápia állítólag segít a fogyásban – Utána jártunk!

Címlap / Életmód / Egészség / A japán vízterápia állítólag segít a fogyásban – Utána jártunk!

A japánok megint kitaláltak valami furcsát, ami, úgy tűnik, működik: a vízterápia a reggeli vízivást szorgalmazza, és csak negyed órát ad egy étkezésre, de állítólag nagyon jól működik, és segíthet a fogyásban is. De mi lehet mögötte a tudomány? Miért lehet hasznos egy ilyen „diéta”?

A japán vízterápia alapja nagyon egyszerű: reggel, felkelés után, éhgyomorra több pohár szobahőmérsékletű vizet kell meginnod, mindenféle divatos kiegészítő (citrom, gyömbér és társaik) nélkül. A több pohár ezúttal legalább ötször 2 deciliteres mennyiséget takar, ami nagyon soknak tűnhet. Ezután érdemes háromnegyed órát várni a reggeliig vagy az első kávéig. A módszer ajánlja azt is, hogy aki vízterápiázni akar, az bizony ne egyen egy étkezés során 15 percnél tovább, és hagyjon hosszú szünetet az étkezések között.

Az egyértelműnek tűnik, hogy a megfelelő mennyiségű vízfogyasztás fontos, és nagyon hasznos is lehet, ha naponta legalább 2-2,5 liter vizet megiszol. Az is tiszta ügy, hogy reggel, alvás után a szervezet dehidratált, így jót is teszel vele, hogy rögtön iszol néhány pohár vizet. De hogy segít mindez a fogyásban?

Kutatások korábban kimutatták, hogy a vízivás segíthet elnyomni az alaptalan sóvárgást bizonyos ételek (jellemzően az egészségtelenebb fajták) után.

Karolina Grabowska/kaboompics.com

A víz ráadásul el is telít, így ha kicsit éhesnek érzed magad, néhány pohár vízzel még kihúzhatod addig, amíg legközelebb lehetőséged van enni. Ráadásul a szervezeted gyakran összekeveri az éhségjelzéseket a szomjúságot mutató jelzőkkel, így lehet, hogy ha kicsit éhesnek érzed magad, tulajdonképpen csak szomjas vagy. Ezért javasolják az egészségguruk azt, hogy minden étkezés előtt igyál meg egy nagy pohár vizet.

A legtöbb diétának az az alapja, hogy napi többször egyél keveset – ezzel a japán vízterápia elvei teljesen szembemennek. Kutatások szerint ez nem is biztos, hogy pozitívum: bár a hosszú szünetek miatt az összesen bevitt kalóriák száma csökken, a negyedórás időintervallum miatt az agyadnak nincs ideje „felfogni”, hogy már tele vagy, így mindegy, mennyit eszel, nem fogja érzékelni, hogy elég volt.

Mégis a japán vízterápia rajongói azt állítják, hogy segít kitisztítani az emésztőrendszert, javítja az emésztőrendszer egészségét, meggátolja a szorulást, és csökkenti az esélyét az olyan betegségeknek, mint a kettes típusú cukorbetegség vagy a magas vérnyomás (egyesek szerint még a rák kialakulásának esélyét is csökkenti). Mindennek azonban semmilyen tudományos bizonyítéka nincs. Nem is igazán érthető, hogy a vízivás például hogyan segítheti az emésztőrendszer tisztulását, a negyedórás evésintervallum pedig hogyan gátolhatja meg a szorulást… Mindenesetre sokan, akik ezt a diétát, „terápiát” követik, már hetek, hónapok után érzik a változást.

Az viszont biztos, hogy a sok vízivással nem lőhetsz mellé. Túltolni nem érdemes, de a korábban említett napi 2-2,5 liter szűrt csapvíz vagy ásványvíz nagyon jót tesz az egészségnek. A megfelelő hidratáltság azt is jelenti, hogy az agyad jobban működik, ügyesebben tudsz koncentrálni, és az energiaszinted megfelelő lesz. 

Arra azonban nagyon figyelj, ha a japán vízterápiára adod a fejed, ne hidratáld túl magad! Ez is ugyanolyan veszélyes lehet ugyanis, mint a szomjazás, és nehéz is észrevenni a tüneteit. Ha nem végzel különösebben intenzív mozgást napközben, és nyáron nem izzadod ki a bevitt folyadék nagy részét, akkor a 2-2,5 liter bőven elég egy nap.

Forrás

VIDEO Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!