Hallottál már az inzulinrezisztenciáról? Sokan sajnos már csak akkor ismerik meg ezt a betegséget, amikor maguk is érintetté válnak benne, pedig tudatos táplálkozással és általában véve egy egészséges étrenddel sokat tehetünk a megelőzéséért. De szerencsére még az sem kizárt, hogy az inzulinrezisztencia visszafordítható. A healh.com nemrég nagyszerűen rávilágított arra, hogy milyen ételek szükségesek akár az előbbihez, akár az utóbbihoz.
VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?
Szerencsére azonban egy jól átgondolt étrend aranyat érhet, és egy egészséges életmód részeként a megelőzésben és az inzulinrezisztencia visszafordításában segíthet. De hogy milyen ételeket is érdemes enni ennek érdekében? A pontos kivitelezés, például az adagok megállapításához az a legbiztosabb, ha a háziorvosod vagy egy dietetikus segítségét kéred. Az alapokat viszont a health.com javaslatai mentén is remekül elsajátíthatod.

Reggeli:
A health.com szerint az ideális az, ha inzulinrezisztencia esetén a nap egy finom, tápláló reggelivel indul, amely fehérjét, egészséges zsírokat és rostokat is tartalmaz.
- Zöldséges omlett: készíts egy zöldséggel töltött omlettet tojással, spenóttal, paradicsommal és pirospaprikával. Majd válassz mellé egy szelet teljes kiőrlésű pirítóst a tetején egy kis vajjal vagy banánnal.
- Teljes kiőrlésű pirítós avokádóval és tojással: piríts teljes kiőrlésű kenyeret, és egyél hozzá két tojásos rántottát vagy buggyantott tojást és avokádót. Használhatsz egy csipetnyi sót és borsot is, majd máris lesz egy ízletes, fehérjében gazdag reggelid.
- Zabpehely magvajjal: főzd meg a zabpelyhet mandulatejjel, önts rá egy kanál mandula- vagy mogyoróvajat, majd adj hozzá szeletelt banánt vagy bogyós gyümölcsöket.
Ebéd:
A health.com szerint fontos, hogy a déli étkezés egyszerre kielégítő és kiegyensúlyozott is legyen. Szerencsére sok nagyszerű hozzávalót variálhatunk ahhoz, hogy ezeknek a feltételeknek megfeleljünk, így csupa tápláló és ízletes ételt fogyaszthatunk ebédre is.