A színek meghatározzák a hangulatunkat és a viselkedésünket, hatással vannak az érzéseinkre, befolyásolják az élményeinket, az agyi aktivitásunkat és a pulzusunkat is. Az, hogy milyen színekkel vesszük körül magunkat, az élethez való hozzáállásunkat is szimbolizálja. Az üzletemberek és a marketingesek egyik legfőbb eszközüknek tartják a színpszichológiai ismereteket. Bár különböző kultúrákban más-más jelentésük van a színeknek, léteznek általánosan érvényes igazságok, amelyeket a színterápiában is használnak már.
VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
1/4 Az örök divat
A színekhez való vonzódásunk számtalan tényezőtől függ: a környezetünk, a személyiségünk, a tapasztalataink, az élményeink, a neveltetésünk és a gazdasági helyzetünk mind-mind meghatározza, hogy milyen színhez vonzódunk.
A fekete szín erőteljes, szigorú és komoly. Gyakran a rejtély, a gonosz szimbóluma, de az erő, a hatalom, a tekintély és a luxus jele is.
A gyász és a halál, valamint a szomorúság színe egyesek számára barátságtalan, mások viszont magas szintű kreativitást társítanak hozzá.
A fekete időtálló a divatiparban, valószínűleg azért is, mert előnyösen karcsúsít. A klasszikus „kis fekete” egyetlen nő ruhatárából sem hiányozhat, ugyanis eleganciát és kifinomultságot sugároz. Olyan érzést kelt, mintha mindig összeszedett lennél. Ha valaki szinte csak feketét hord, gyanítható, hogy hiányzik valami az életéből, esetleg depressziós. Egyesek azért hordanak feketét, hogy ne tűnjenek ki a tömegből, mások azért, hogy komolyan vegyék őket.
A zenekarokban azért öltöznek általában fekete ruhába, fekete öltönybe a zenészek, hogy az öltözékükkel ne vonják el a közönség figyelmét.