Ezeket a kérdéseket kell feltenned magatoknak a házasság előtt

Ezeket a kérdéseket kell feltenned magatoknak a házasság előtt

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / Ezeket a kérdéseket kell feltenned magatoknak a házasság előtt

Manapság könnyű elválni – talán ezért is vágnak bele olyan sokan felelőtlenül és meggondolatlanul az esküvőszervezésbe. Emiatt az utóbbi időben persze kicsit el is értéktelenedett a házasság intézménye, de azért nem teljesen: még mindig vannak, akik nagyon komolyan veszik. Ha ti is közéjük tartoztok, ezeket a dolgokat mindenképpen gondoljátok át az igen előtt!

Valami idegesít a másikban?

Ha van valami, ami már most idegesít a barátodban, akkor érdemes feltenned a kérdést, hogy ennek ellenére el tudnád-e viselni az adott szokást vagy tulajdonságot hosszú távon. Sanszos ugyanis, hogy nem fogja őket elhagyni a jövőben, sőt!

Bár mindenki folyamatosan idomul a világhoz, a környezetéhez, párjához, azért az alaptermészetükön csak nagyon kevesen tudnak változtatni. Ez tehát azt jelenti, hogy ha valami fontos dologban nem egyezik az elképzelésetek, esetleg néhány témán folyamatosan fennakadtok, de sosem zárul megoldással a vitátok, akkor még van mit átbeszélnetek.

Ezek a problémák nem oldódnak meg maguktól, sokkal inkább felerősödnek – és ha az idővel előrelépő türelmetlenséggel párosulnak, akkor szinte borítékolható a kapcsolat megromlása.

Mit gondoltok a pénzügyekről?

Mivel az egyik leggyakoribb válóok a pénz, mindenképpen beszélnetek kell róla az igen előtt. Szerencsére manapság a házasságok többségét úgy kötik a felek, hogy az esküvőt megelőzően együtt élnek néhány évig, így aztán máris fény derül arra, hogyan működik a pénzügyi egység.

A kialakult rutin működőképessége nagyon fontos, de nem elegendő, hiszen később változik, változhat a helyzet. Új felállást jelent például, ha kisbabátok lesz, de az is, ha váratlanul egyikőtök munkahelyváltásra kényszerül. Szóval nem csak az számít, hogy aktuálisan meg tudtok-e osztozni a számlákon és a nagybevásárlásokon, hanem az is, hogyan tervezitek a spórolást, mire akartok majd nagyobb összegeket költeni, melyek azok az igények, amikről nem vagytok hajlandóak lemondani.

Barátokként is együtt?

Ha életed szerelme nem a legjobb barátod is egyben, akkor nem érdemes hozzámenned feleségül. Részben azért, mert érezned kell, hogy mindenben megért, támaszkodhatsz rá, és neki bármit elmondhatsz, teljesen mindegy, miről van szó.

A másik oldal már nem ennyire romantikus: sajnos idővel óhatatlanul alább hagy köztetek a szenvedély. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem szeretitek egymást! A szerelmetek csupán átalakul mély kötődéssé, a másik iránti tiszteletté és részben egy rettentően erős „barátsággá” – ami persze annál jóval több lesz, köszönhetően a szexuális életeteknek.

Szóval, ha úgy érzed, bármit el kell titkolnod, esetleg azonnal a csajokhoz rohansz ahelyett, hogy megbeszélnétek a gondjaitokat, még egy kicsit agyalj a jövőtökön.

Milyen a szexuális életetek?

Ahogy korábban is említettük, alapjában véve a szex az, ami új szintre emeli a kapcsolatotokat, és megkülönböztet titeket a barátoktól. Bár idővel az ágybéli teljesítmények és igények is átalakulnak, ettől még fontos a szerepük.

Ha már most is gondokkal (pl. eltérő igények, orgazmus hiány) küzdötök, akkor esélyes, hogy később teljesen elhidegültök, és másnál keresitek majd a boldogságot. Ezt kiküszöbölendő őszintén kell beszélnetek és tennetek azért, hogy ez megváltozzon – nem csak most, ez az egész házas életetekre igaz. Természetesen hullámvölgyek itt is jönnek és mennek majd, a kérdés az, hogy képesek vagytok-e tenni a javulásért, illetve várni a másikra, vagy nem…

Megegyezik a jövőképetek?

Rettentően fontos bekezdéshez érkeztünk, ugyanis a jövőkép alapjaiban határozza meg a kapcsolatokat. Ha megegyezik – legalább nagy vonalakban – akkor általában nem lesz gondotok vele, csupán néhány kompromisszumot kell majd kötnötök. Azonban ha alapjaiban tér el, akkor nem várhatjátok, hogy később minden megoldódik! Sokan remélik, hogy majd a házasság után a másik meggondolja magát, és mégis akar majd gyereket/vagy mégsem akar majd, belemegy a költözésbe/inkább nem akar költözni stb.

Ez a legtöbb esetben sajnos vakvágány, és ugyancsak váláshoz vezet. Mi akkor a megoldás? Tabuk nélkül kell beszélnetek a családalapításról, a karrierretekről, arról, hol akartok élni, sőt azt is érdemes kiveséznetek, miként képzelitek el időskori éveiteket.

Ugyanazt gondoljátok a főbb szerepeitekről?

Manapság megoszlik az emberek véleménye a szokásos szerepéről. Vannak, akik még mindig a régi alapelvek szerint élnek, mások nemhogy megújították őket, hanem teljesen át is alakították azokat.

Napjainkban ugyanis – legalábbis tőlünk nyugatra – többször megesik, hogy az apuka marad otthon a babával, ellátja a ház körüli teendőket, anyuka pedig visszamegy dolgozni. Akármelyik felállás is lesz ideális számotokra, az a lényeg, hogy az nektek megfeleljen, és ti azonosulni tudjatok vele.

Nem számít, mit gondol a környezetetek, hogy túlságosan modernnek, vagy éppen teljesen régimódinak tartanak titeket, csak magatoknak kell megfelelnetek. Azonban nem érdemes várnotok a házasságig, hogy ezeket a kérdéseket tisztázzátok.

Elég teret hagytok a másiknak?

Ez a hosszú távú kapcsolatokat illetően éppúgy fontos, mint a házasság esetében, hiszen a lényeg ugyanaz: ha nem idegesítitek halálra a másikat, akkor valószínűleg sokkal tovább maradtok együtt. Mit jelent ez pontosan?

Nem csináltok belőle problémát, ha a másik időnként a barátaival szeretne kimozdulni, szakmát tanulna, állást váltana, vagy éppen új hobbiba kezdene bele. Egyszóval hagyjátok, hogy a személyiségetek kibontakozzon és fejlődjön, nem gátoljátok a másikat a tervei megvalósításában. Sőt – és itt jön a csavar – folyamatosan segítitek egymást.

Egyszerűnek és természetesnek tűnhet ez, de sajnos sokkal jellemzőbb, hogy az egyik fél nem akar változtatni és zokon veszi, ha a másik ezt megteszi. Emiatt állandósul a feszültség, hiszen mindketten úgy érzitek, a kapcsolatotok gátat jelent köztetek.

Tényleg számíthattok egymásra?

Még a házassági esküben is az áll, hogy egészségben és betegségben, jóban és rosszban is kitartotok egymás mellett, és ezt a fogadalmat nem árt alaposan átrágnotok.

Persze, csak akkor ismerszik meg igazán a másik, ha valóban gond van, de ha őszinte vagy magaddal, akkor nyomban segítheted a döntésedet. Te akkor is kitartanál a barátod mellett, ha ő komolyan megsérülne, lebetegedne, és állandó gondozásra szorulna? Legalább ennyire fontos: ő is hasonlóképpen cselekedne?

Remélhetőleg a nagy betűs életben nem kell majd ilyenek miatt aggódnotok, de azért lesznek kivédhetetlen nehézségeitek, főleg, ha családot alapítotok és valóban együtt öregedtek meg, ahogy azt elterveztétek.

VIDEO Üde tavaszi barackos smink

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!