Miért szednek sokan túlzott mennyiségben D-vitamint?
Sokan hiszik, hogy a „több a jobb” elvén alapszik az egészségmegőrzés. Az internet korában rengeteg információ áll rendelkezésünkre, azonban ezek között igazán nehéz kiszűrni a megbízható forrásokat. Gyakran beleesünk abba a csapdába, hogy önkéntesen emelünk a dózisokon, különösen akkor, ha a napozásra kevés lehetőség van, vagy zárt helyen dolgozunk.
Nyáron, amikor a napfény hatására természetes módon is hozzájut a szervezetünk a D-vitaminhoz, gyakran figyelmen kívül hagyjuk ezt a tényezőt, és ugyanúgy folytatjuk a mesterséges pótlását, mint a téli hónapokban. Ez különösen kockázatos, mivel így könnyen túlléphetjük az ajánlott napi mennyiséget.

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom





