A mesék pont ott érnek véget, ahol igazából kezdődik az egész: „Boldogan éltek, míg meg nem haltak.”
VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?
Pedig az esküvő csak a kezdet. Arról, hogy mi van utána, már csak nagyon kevés történet beszél. Ez az írás, olyan dolgokat gyűjt össze, amit jó lenne tudni a nagy nap előtt ahhoz, hogy boldog és kiegyensúlyozott házasságban élhessünk.
Nyilvánvaló, hogy senki sem azért esküszik meg, hogy megkeserítse a maga és társa életét, majd később elváljon. Ennek ellenére a válások aránya a nyugati kultúrában mégis megközelíti az ötven százalékot. A párok szinte kivétel nélkül arra készülnek, hogy „boldogan élnek, míg meg nem halnak”, aztán beüt az élet.
De mégis hogyan jutunk el ahhoz az ötven százalék váláshoz? Talán nem készülünk fel kellően a házasságra? Pedig ez az egyik legnagyobb horderejű döntés, amit életünk során meghozhatunk. Sokan mégis úgy ugranak bele, hogy előtte nem tájékozódnak arról, mi teheti sikeressé az együttélést. Lássuk, mi az a pár dolog, amin nem árt egy picit elgondolkodni.
1. A szerelem nem elég alap
Nem elég biztos alap egy jó házassághoz. A kapcsolat elején a szerelmesek minden időt együtt töltenének, forró bizsergő melegség borzolja őket, ha csak egymásra gondolnak. Arra vágynak, hogy hátralévő életüket földöntúli boldogságban töltsék majd együtt.
Félre ne értestek, a pillangók és a rózsaszín köd nagyon is fontos, de nem elég. Az érzelmek idővel változnak és ez az őrületes állapot sem tart örökké. Kutatások szerint a szerelmi rögeszme átlagosan két évig tart. Lássuk be, ez azért nem túl sok. Amikor pedig leszállunk az érzelmi magaslatról, előtörnek azok a különbségek, amiket az euforikus állapotunkban figyelmen kívül hagytunk.