Baba mama torna – otthonunk a konditerem

Baba mama torna – otthonunk a konditerem

Címlap / Életmód / Család / Baba mama torna – otthonunk a konditerem

Szinte minden kismama problémája, hogy nem, vagy csak nagyon nehezen tudja megoldani a mozgását. Mi kismamák persze szeretnénk lefogyni és fittek lenni, de ezt össze kellene egyeztetni a gyerek alvásával, evésével, egyéb programjával, így sokszor azt gondoljuk, hogy semmilyen testedzést nem végzünk.

Súlyzózás

Számoljuk össze, hányszor emeljük fel a gyereket egy nap.
Kivesszük a kiságyból, párszor emeljük a picit a levegőbe, tartsuk ki néhány másodpercig, majd lassan engedjük le. Kismamánként az elvégzett minimum napi mennyiség: 10 perc.

Futás

Ha már tud járni a gyerekünk, akkor valószínűleg már futni is tud, vagy ha még nem, akkor éppen most tanulja.
Adjuk össze, mennyit futunk utána a parkban, a játszótéren, vagy csak a lakásban, amikor egy pillanat alatt eltűnik és máris több helységgel távolabbról halljuk a lépteit. Napi mennyiség: minimum 3 km.

Törzshajlítás

Számoljuk össze, hányszor hajolunk le gyermekünkhöz, mert kikötődött a cipőfűzője, vagy meg kell igazítani a ruháját, vagy megtörölni az orrát. Ha kivesszük a gyereket a kiságyból, a járókából vagy a babakocsiból és tesszük oda vissza, minden egyes alkalommal törzshajlítást végzünk.
Ugyanezt csináljuk akkor is, amikor századjára is lehajolunk a járókából kidobott játékokért, vagy az etetőszékből, esetleg a babakocsiból kihajított cumisüvegért.
Ha például „zsipp zsupp kenderzsupp”-ot játszunk, máris egy aerobic óra elemeit ötvözzük a gyerek szórakoztatásával. Minimum napi mennyiség: 60 perc (aktívabb gyerekeknél akár ennek duplája is lehet).

Bicepsz

Akármekkora korú is a gyerekünk, az egészen biztos, hogy imádja, ha anyukája a karján viszi. Ilyenkor érezzük is sokszor, amikor bicepszünk befeszül, esetleg hosszabb cipeléssel be is görcsöl, de nem hagyhatjuk abba a gyakorlatot.
A legtöbb, amit tehetünk az az, hogy átvesszük a másik kezünkbe és tovább feszítjük karizmunkat. Vagyis szaknyelven szólva ilyenkor ismételjük a gyakorlatot a másik karral is.
Minimum napi mennyiség: 30 perc (ha gyermekünk éppen nagyon anyás, ennek a duplájával is nyuogodtan számolhatunk).

Izomnövelés nagyobb súlyokkal

Talán nincs is olyan kimama, aki még ne érezte volna magát málhás lónak, mikor hazatér egy komolyabb sétáról, a játszótérről, esetleg bevásárlásból.
Ha csak a mindennapi sétát, játszóterezést, babakocsizást és az azzal járó cipekedést számolod, már sokat tettét izmaid érdekében. Minimum mennyiség: 20 perc (ha emeleten laksz és nincs lift, akkor akár ennek duplája is lehet).

Összegzés

Szóval fel a fejjel, mert egészen biztosan sok testmozgást végzel, ha magadra ismertél a fenti felsorolásban. Az persze fontos, hogy ezek mellett végezz célirányos, kifejezetten alakformáló gyakorlatot is, és úgy könnyebben szabadulsz meg a súlyfeleslegtől, és könnyebben nyered vissza régi alakodat.
De ha fittségről van szó, akkor nyugodtan számold össze, mennyi időt fordítasz naponta ezekre a gyakorlatokra. Ne feledd, ahogy nő a gyereked, úgy nő a súly is, amivel a gyakorlatokat végzed, vagyis a fittséget biztosan szinten tartod.

VIDEO 10 ecset, ami nélkül lehet sminkelni, de nem érdemes

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!