Hogyan diagnosztizálták annak idején a betegségedet?
Az a legrosszabb a cöliákiában, hogy ezer arca van, nagyon sokáig csak gasztroenterológiai (emésztőrendszeri tünetek – puffadás, hasfájás, csikarás stb.) tüneteim voltak, amit az orvosok ráfogtak a stresszes életmódra. 10 évig különféle multicégeknél dolgoztam sales területen. A folyamatos versenyorientált életmód miatt én is elhittem az orvosoknak, hogy ez csak a stressz miatt van.
Aztán egyik nap összeestem a munkahelyemen, és onnantól folyamatosan rosszul voltam. Akkor már nem csak gasztrós tüneteim voltak, hanem durva neurológia problémák is kialakultak. Kissé poénosan azt szoktam mondani a vevőimnek, hogy 30 évesen lejárt a garanciám. Mivel az életem egyik napról a másikra megváltozott, és nem tért vissza a régi kerékvágásba. Ezek után vizsgálatok hada következett. Körülbelül egy évig nem tudták elképzelni az orvosok, hogy mi lehet a probléma, voltam neurológusnál, kardiológusnál, belgyógyásznál, endokrinológusnál, számtalan orvosi vizsgálatot végeztek – eredménytelenül.
Végül egy olyan doktornőhöz kerültem, aki rászánta az időt a leleteim átolvasására és észrevett egy pozitív autoimmun markert, és rögtön kért egy cöliákia szűrést. Pár napon belül meg is érkezett az eredmény: az autoimmun antitestjeim a normál érték tízszeresét mutatták. Egyértelmű lett a cöliákia és az is, hogy élethosszig tartó nagyon szigorú gluténmentes étrendet kell tartanom ahhoz, hogy a tüneteim javuljanak és hogy életben maradjak. Ez a betegség, ha nem időben diagnosztizálják, végzetes is lehet. Olvass még a témában
„A csókolózástól babát várt” – A legdurvább „ez most komoly?” pillanatok
Ha így írsz, igazi optimista vagy – a grafológia szerint
Amikor valakinek muszáj felemelnie a hangját – avagy mikor van rendben beleszólni más emberek párkapcsolatába?
Melyik ember a legszimpatikusabb a fotón? Ezt árulja el a személyiségedről






