A fagyaszás több szempontból is előnyös. Nem csak a zöldségek hosszú távú tárolására alkalmas a termő időszakok között, de a rövidebb tárolásukra is mielőtt végleges feldolgozásra kerülnek. Bizonyos zöldségek nagyszerűen fagyaszthatók, de vannak olyanok, amiket tönkre tesz a sokkoló hideg. Ám ez nem jelenti azt, hogy valamilyen formában ne lehetne mégis lefagyasztani őket. Olvass tovább és mutatunk néhány szuper módszert.
1/7 Hogyan fogj hozzá a fagyasztáshoz?
Mielőtt elárulnánk, mire figyelj, ha friss zöldséget szeretnél lefagyasztani későbbre, szóljunk pár szót arról, hogy milyen praktikus eszközöket használhatsz ehhez a munkához. A legelterjedtebb eszköz a műanyag zacskó. Átlátszó, könnyen tárolható és nem foglal több helyet, mint a fagyasztásra szánt zöldség. Egy másik módszer, ami egy filléredbe sem kerül, ha kimosod és újrahasznosítod a vödrös tejföl vagy joghurt dobozát, ami egyrészt jól záródik, másrészt egymásra pakolható.
Ugyanígy hasznosítható a zárható műanyag flakon is, amelybe friss zöldséglevet tehetsz. Készíts vegyes, bio zöldségleveket, répa, cékla, uborka, zellerszár és alma felhasználásával, amik remek vitamin forrást jelentenek majd a téli hónapokban a családnak. Ezeket legtöbbször üvegesen lehet megvásárolni drogériákban egész évben, igen magas áron, így anyagilag sokkal jobban jársz, ha nyáron elkészíted magadnak és a fagyasztóba teszed a többi zöldség mellé.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
2/7 Borsó fagyasztása
Egy kilogramm friss zöldborsó a júniusban éppen fele annyiba kerül, mint a fagyasztott, ezért érdemes magadnak lefagyasztanod, ha télen is ragaszkodsz a legfinomabb borsó leveshez, főzelékhez vagy rizi-bizihez. A zöldborsót fagyasztás előtt hőkezelni kell. A borsószemeket két percre tedd forrásban lévő vízbe, majd szűrd le őket és tedd egy tál jeges vízbe, hogy hirtelen megálljon a főzési folyamat. Ezután mehetnek a zacskóba és a fagyasztóba, ahol 8 hónapig őrzi meg kiváló minőségét. Persze ezután is fogyasztható, csak veszíteni fog a minőségéből.