Napjaink orvostudománya egyre nagyobb hangsúlyt helyez arra a feltevésre, hogy az emberi elme képes olyan betegségeket előidézni, amik kezdetben csupán a képzelet szüleményei, majd fizikai megbetegedésekké válhatnak. Rengeteg kísérlet látott már napvilágot, amelyek mind azt bizonyítják, hogy az elménk szinte szövetséget köt a testünkkel, képes megingathatatlan hatással lenni annak működésére. Ezért nem meglepő, hogy a modern orvoslásban is egyre fontosabb szerepet kap a pszichológia és a pozitív gondolkodás az egyes betegségek kezelésében. Fontos, hogy időben felismerd azokat az árulkodó jeleket, amelyek arra utalnak, hogy az elméd és a tested közötti harmónia megbomlott.
VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?
Hogyan hat az elme a testre?
Az agy, mint az emberi test irányító központja, számtalan módon befolyásolhatja testi jólétünket. A stressz és a szorongás például jól ismert egészségkárosító tényezők, amelyek hosszabb távon komoly fizikai panaszokat okozhatnak.
Amikor az agy nyugtalan állapotba kerül, az megbolygathatja a hormonháztartást, növelheti a vérnyomást, sőt, az immunrendszer működését is negatívan befolyásolhatja.
Ezek a változások pedig sorozatosan olyan tüneteket eredményezhetnek, mint például a fejfájás, a gyomorproblémák, illetve az alvászavarok. E jelenségek nemcsak átmeneti kellemetlenségeket okoznak, hanem hosszú távon hajlamosak krónikus egészségügyi problémák kialakulásához is vezetni.