Tippek, ha mosógépet vásárolsz

Tippek, ha mosógépet vásárolsz

Címlap / Otthon / Háztartás / Tippek, ha mosógépet vásárolsz

Mekkorát, milyet és hova? Ezek a leggyakoribb kérdések, amelyek felmerülnek bennünk, amikor mosógépet vásárolunk. Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány ötletet, amelyek segíthetnek a megfelelő készülék kiválasztásában.

Nagyság

Mérd meg, hogy a fürdőszobádban mekkora a hely, ahová majd a mosógépet teszed! El fog-e férni a fürdőszobában az a készülék, amit esetleg már kiválasztottál? Vannak olyan lakások, ahol a konyhában könnyebb elhelyezni a mosógépet, mint a fürdőszobában. 

Családi házakban pedig lehetőség van mosókonyha kialakítására. Aki nem szereti a száradó ruhák szagát, vagy túl sok helyet foglal el a lakásában a szétnyitott teregetőállvány, használhat mosó- és szárítógépet.

Befogadóképesség

Hányan éltek közös háztartásban? Két-három ember számára elég egy kisebb méretű és teljesítményű, 5 kilogramm kapacitású gép.
 
Négy főnél több ember esetén már több mosnivaló gyűlik össze, ilyen esetekben már 6 kilogrammnál nagyobb kapacitású készüléket kell választani.

Centrifuga

Alacsonyabb fordulatszámú készülék megfelelő lehet számodra, ha a szereted a friss levegőn száradt ruhák illatát, és van lehetőséged kint szárítani, vagy a lakásnak van olyan helyisége, ahol a hidegebb hónapokban elég meleg és száraz a levegő ahhoz, hogy a ruhák illatosra száradjanak.
 

A rendelkezésre álló helytől függően vásárolhatsz a mosógép mellé szárítógépet is, vagy vehetsz eleve kompakt mosó-szárítógépet.

Szárítógép

Ha van allergiás családtag, jól jöhet a szárítógép, mert a szárítás semlegesíti a port, a pollent és egyéb allergéneket. (Az extraöblítéses funkcióval ellátott készülékek is megfelelőek ilyen szempontból.) 
 
A fektetve szárítandó holmikhoz létezik olyan szárítógép, amelyik beépített szárító tetővel van ellátva. 

Mosókonyha

A mosókonyha kialakítása a kondiszobához vagy a szaunahelyiséghez hasonlóan kitűnő körülményeket biztosít, ha elég nagy a lakás. Itt például elfér egymás mellett két szennyestartó: az egyik a fehér, a másik a színes holmik számára. 
 

Külön szekrényben tárolhatod a mosószereket, a folteltávolítókat és az öblítőket. Van hely a teregetőállványnak, a vasalandó ruhák kosarának és a vasalódeszkának is.

Takarékosság

Energiahatékony és víztakarékos készülékkel pénzt spórolhatsz. Egyes készülékek képesek érzékelni a ruhamennyiséget, és ha kevesebb a mosnivaló, akkor kevesebb vizet engednek a dobba. 
 

Így a környezetet is véded, hiszen szennyezett, habos vízből is kevesebb kerül ki a természetbe.

A mosógép tisztítása

Nemcsak a ruhákat, hanem a mosógépet is mosni kell, csak ritkábban. Körülbelül 3 havonta ajánlatos a szokásos mosószerrel vagy speciális mosógéptisztító szerrel, üres dobbal, 90 fokos programmal elvégezni a tisztítást, hogy a mosógép megszabaduljon a lerakódásoktól és az azokban nyüzsgő kórokozóktól. 
 
A mosó- és öblítőszeres tartályokat szintén érdemes kitisztítani, mert itt is könnyen megtelepszik a penész, ami káros az egészségre. Néha nem árt ezt a kis fiókot kiszellőztetni, hogy friss levegő érje, és ne legyen kellemetlen szaga.

VIDEO Így készíts pár perc alatt merész, füstös szemsminket

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!