Mit csináltam?
Planking gyakorlatokból millió meg egy van az interneten, amennyire én meg tudtam ítélni, mindegyik nagyjából ugyanaz, csak pepitában, én viszont tudtam, hogy valamilyen „kihívás” jellegű dologra van szükségem, mert azokhoz jobban szoktam tartani magamat. Segít, ha látom a fejlődést, viszont motiváltabb vagyok, ha nem nekem kell eldöntenem, hogy mikor és mennyivel nehezítem az edzést. Első körben egy 30 napos kihívást kerestem, és rövid guglizás után végül e mellett döntöttem.
Nem olvastam igazán utána, és az is gyorsan kiderült, hogy nem egy kimondottan átgondolt terv ez, hiszen rögtön az első napokban sok kérdésem felmerült – például, hogy a 30 másodperc side, vagyis oldal plank mindkét oldalra vonatkozik-e, vagy 15 másodpercet a jobb, 15 másodpercet a bal könyökön kell tölteni? A biciklis gyakorlatoknál az számít egynek, ha hozzáérek egyik könyökömmel az egyik térdemhez, vagy az, ha megteszek egy „kört”, vagyis mindkét könyökömmel megérintettem az átellenes térdemet?
Végül egy huszárvágással megoldottam a kérdést, és a nehezebb utat választottam, vagyis ha például 30 másodperc side planket írt elő a terv, akkor 30 másodpercet csináltam mindkét oldalamon, a biciklis térdemelésből pedig egy kört számoltam egynek. Emellett azokon a napokon, amikor nem mentem futni, megpróbáltam reggel (vagy délelőtt) és este is elvégezni az aznapi feladatot, bár ez nem mindig sikerült. Olvass még a témában
Wavebreakmedia/depositphotos.com
