Készíts listát!
Először is készíts egy listát a környékeden dolgozó fotósokról, akik menyegzői sorozatokat is vállalnak. Ha valakinek nagyon tetszenek a munkái, a távolság sem feltétlenül akadály, de ebben az esetben némi pluszköltséggel kell számolnod.
A listádra nemcsak a legnagyobb cégek emberei kerülhetnek fel, hanem akár ügyes hobbifotósok is, akiket az ismerőseid ajánlanak.
Figyeld az árakat!
Egy szolgáltatás kiválasztásánál természetesen döntő jelentőségű az ár. Biztos lehetsz benne, hogy a legjobb szakembereknek nem az a céljuk, hogy megkopasszanak, tehát feltűnően magas ár esetén jobb, ha azonnal a lista következő elemére ugrasz!
Érthető az is, ha nem pont ezen szeretnél spórolni, de mindenképpen ajánlott ésszerű kereteken belül maradnod, valamint érdemes megnézni az akciós csomagajánlatokat is.
Nézd meg a portfóliót!
Minden valamire való fotósnak van már online portfóliója, melyben még a kapcsolatfelvétel előtt megtekintheted a korábbi munkákat. Csak olyan embert válassz, akinek több neked tetsző esküvői sorozata is van.
Ha csupán odaírta, hogy menyegzői fényképezést is vállal, de nem szerepel ilyen a portfólióban, inkább hagyd! A bemutatkozásként feltöltött fotók segítenek, hogy el tudd dönteni, tetszik-e az illető stílusa.
Kérdezz a tapasztalatokról!
A tökéletes képsorozat elkészítéséhez nélkülözhetetlen a releváns szakmai tapasztalat.
Ne legyél rest konkrétan rákérdezni a szerződéskötés előtt, hogy hány esküvői fotózáson van már túl a kiválasztott személy, milyen régóta tevékenykedik ebben az iparban, valamint van-e esetleg szakirányú végzettsége!
Kérdezz a felszerelésről!
Hiába kiugróan tehetséges egy fotós, ha a felszerelése nem az igazi. Bizony, a jobb gépek több százezer vagy akár millió forintba kerülnek, de kulcsfontosságúak a gyönyörű képek elkészítéséhez.
Persze, nem kell technikai részletekbe bocsátkoznod, ha nem értesz annyira a dologhoz, de a használt készülék(ek) típusát nyugodtan feljegyezheted, és kikérheted egy szakavatott ismerősöd véleményét!
Olvasd át a szerződést!
Az élet egyik legfontosabb alapszabálya, hogy mindig el kell olvasni, amit aláírunk. Nekünk viszont őszintén bevallhatod, ha az esetek túlnyomó részében csak odafirkantod a neved, hogy szabadulj végre a papírmunkától.
Mivel azonban itt életed nagy napjának megörökítéséről van szó, jobban jársz, ha alaposan átrágod még az apró betűs részeket is a későbbi problémák elkerülésére.
Kérj tanácsot!
A baráti körödben és a Facebookon bizonyára ismersz olyan párt, aki különösen szép fotósorozatot tett közzé az esküvőjéről, s nem bánnád, ha a tiétek is hasonló lenne. Ebben az esetben nyugodtan kérdezd meg tőlük, ki fotózta őket, milyen feltételekkel és mennyiért.
A menyasszonyi szolidaritás felülírja azt az általános illemszabályt, hogy nem illik pénzösszegről érdeklődni. Mielőtt meghozod a végső döntést, mindenképpen beszéld meg a vőlegényeddel, és aludj is rá egyet!
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!