Hogyan hat a gyermekedre, ha két otthon közt ingázik a válás után?

Hogyan hat a gyermekedre, ha két otthon közt ingázik a válás után?

Címlap / Életmód / Család / Hogyan hat a gyermekedre, ha két otthon közt ingázik a válás után?

Ideális esetben a szülők közösen nevelik a gyermekeiket – és ehhez nem is kell feltétlenül egy fedél alatt élniük. Az elvált szülők gyermekeinek ugyanannyi esélye van a boldog, teljes, érzelmi biztonságot kínáló gyermekkorra, de, mint az együtt élő családok esetében, itt is mindez azon múlik, hogy a szülők hogyan viszonyulnak egymáshoz és a gyermekeik szükségleteihez.

VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?

A válófélben lévő családokkal foglalkozó terapeuták tudják, hogy a szülők válása után a két otthon között ide-oda ingázó gyermekek tapasztalatai jelentősen eltérőek lehetnek.

Az olyan tényezők, mint a gyermek(ek) életkora, a szülők közötti kapcsolat, a két otthon közötti távolság, valamint az, hogy a szülők között még mindig húzódik-e valamilyen konfliktus, ez kihat-e – és ha igen, milyen mértékben – az együttműködésükre, jelentős mértékben befolyásolják a gyermek tapasztalatait, és azt, hogy hogyan élik meg a szüleik válása utáni új életüket.

A témával foglalkozó terapeuták szerint a gyermekek életkora és szociális-érzelmi fejlettsége elsődleges szempont a napirend kialakításakor. A cél azonban minden esetben a gyakori és folyamatos kapcsolattartás mindkét szülővel. A fiatalabb (4 év alatti) gyermekeknek gyakoribb váltásokra lehet szükségük. A csecsemők esetében a napi, vagy esetleg a kétnaponta történő váltakozás biztosítja, hogy az egyes szülőkhöz való kötődés megmaradjon, sőt erősödjön. Ezzel szemben a kisgyermekek már elviselik a hosszabb időközöket, például a 2/2/3-as időbeosztást.

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/4
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!