Sok, a 30-as éveiben járó nőhöz hasonlóan én is rajongója vagyok a valódi bűnügyeket feldolgozó sorozatoknak, dokumentumfilmeknek és podcastoknak. Kevés olyan nagyobb port kavaró ügy van, amiben ne ismerném az áldozat nevét, és ne szurkolnék azért, hogy legalább igazságot szolgáltassanak neki, és elkövetője megkapja méltó büntetését.
VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
Noha a végsőkig hiszek benne, hogy egyetlen esetben sem okolható az áldozat azért, ami vele történt, legyen szó kertvárosi, vasárnapi bevásárlást intéző anyukáról vagy a megélhetésért szexmunkát vállaló útkeresőkről, azt is tudom, hogy ezekben a történetekben gyakran rajzolódik ki ugyanaz a minta. És hogy ezekből a mintákból tanulhatunk, és csökkenthetjük az esélyét annak, hogy mi magunk is áldozattá váljunk.
1. Bízz az ösztöneidben
Noha sajnos nagyon sok esetben az áldozatok már nem tudják elmesélni, mi történt velük, azokban a történetekben, amelyekben mégis sikerül valakinek megmenekülnie, gyakori visszatérő elem a „megérzés”, amikor a túlélők arról számolnak be, hogy közvetlenül az előtt, hogy megtámadták őket, volt egy balsejtelmük, vagy már az előtt veszélyesnek éreztek valakit, hogy egyáltalán csak hozzájuk szólt volna.
Bár tény, hogy a támadás sokszor a semmiből jön, ezeket a kellemetlen érzéseket nem szabad figyelmen kívül hagyni. Ha egy liftbe belépve rossz érzés fog el, inkább várd meg a következőt. Ha egy férfi az utcán követ, menj be egy boltba, és várj, hogy tovább halad-e, ha pedig nem, merj segítséget kérni! Ha hallgatsz az ösztönödre, és inkább biztonságba helyezed magadat, talán sosem derül ki, hogy valóban jogos volt-e a félelmed, de ez még talán a lehető legjobb forgatókönyv.