Nézik és bírálják mit eszel? A food-shaming egyre nagyobb jelenség

Címlap / Életmód / Egészség / Nézik és bírálják mit eszel? A food-shaming egyre nagyobb jelenség

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

Ha olyan irodában dolgozol, ahol közösen ebédeltek a kollégáiddal, akkor egészen biztosan találkoztál már a jelenséggel, hogy bizony mindenki végigmustrálja, hogy mit eszik a másik. Persze lehet ezt kedvesen és érdeklődve is csinálni, anélkül, hogy megbántanánk a másikat, de előfordulhatnak kellemetlen helyzetek is, főleg, ha akad valaki a munkatársaid között, aki speciálisan étkezik.  Itt az ideje, hogy leálljunk a bíráskodással, és ne szóljunk bele, hogy mit eszik a másik, avagy elég a food-shamingből!

Te ezt tényleg megeszed?

Biztosan te is kerültél már olyan helyzetbe, hogy döbbenten kérdezték tőled, hogy „te ezt tényleg megeszed?”. Lehet, hogy egy szelet húsra, vagy éppen egy nagy adag salátára vagy halra mondták, a lényeg, hogy ítélkeztek a választásod, a tányérodon lévő étel miatt. Ez – vagyis a food-shaming – pedig semmivel sem jobb, mintha a tested, az életed vagy bármilyen más döntésed miatt ítélnének el.

Ha ilyen helyzetbe kerülsz, csak próbáld elengedni a füled mellett, kívánj jó étvágyat és soha ne lépj ugyanebbe a csapdába, hiszen nincs jogunk ítélkezni másik döntése felett.

Sose feledd, hogy míg valakinek ez csak egy kis csevegés a tányér fölött, az is lehet, hogy más étkezési zavarokkal küzd és komolyan megbántja egy ilyen kérdés.

Élni, és élni hagyni

Több oka is lehet annak, hogy valaki így reagál a tányérodon lévő ételre, az egyik sajnos az undor. Vannak megosztó ételek, olyan ételek, amelyeknek az összetevői, állaga, illata valamiféle viszolygást vált ki másokból, lehet szó itt erős ízű és illatú sajtokról, olyan húsos ételekről, amelyekben belsőségek is vannak, de sokaknak egyszerűen egy tengeri herkentyűkkel teli tésztaétel is ebbe a kategóriába tartozik. Nincs is ezzel semmi gond, hiszen nem vagyunk egyformák, különbözik az ízlésünk is, azonban a jó reakció természetesen egyik fél részéről sem az acsarkodás, vagy a másik feletti ítélkezés.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!