Működni fog, ha összeköltöztök?

Működni fog, ha összeköltöztök?

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / Működni fog, ha összeköltöztök?

Előbb, vagy utóbb, de minden tartalmas kapcsolat eljut arra a szintre, amikor felmerül az összeköltözés gondolata. De vajon akkor is működni fog, ha összeköltöztök?

Meg tudjátok oldani a problémákat

Valószínűleg nem gondolkoztok az összeköltözésen, ha egyáltalán nem tudjátok megoldani a felmerülő gondokat, és képtelen vagyok kompromisszumokat kötni. Ezek ugyanis alapvetően szükségesek ahhoz, hogy egy kapcsolat hosszútávon is normálisan tudjon működni.
Ha azonban nem okoz problémát, hogy megértsétek a másik álláspontját és elfogadjátok azt, majd közösen keressetek olyan megoldást, ami mindkettőtök számára jó, akkor valószínűleg az összeköltözés után sem fogtok hosszasan vitatkozni semmiről.

Nem duzzogtok napokig

Fontos szempont az is, hogy egy-egy gondon ne duzzogjatok napokig, hiszen míg a különélő párok el tudnak vonulni, hogy kipihenjék a nyűgjüket, addig ez közös lakás esetében nehezen oldható meg. Bár az együttélés nem azt jelenti, hogy minden pillanatot együtt kell tölteni, nagyon valószínű, hogy vita esetén mindenki legszívesebben haza vonul, ahol azonban most nem egyedül tartózkodik, hanem éppen azzal kell lennie, akivel összerúgta a port.
Ha pedig valaki inkább házon kívül tombolja ki magát, a másik fél (gyakran a nő) valószínűleg megsértődik, ha a férfi a kocsmában, a haverok társaságában vezeti le a feszültséget. Nem biztos tehát, hogy jól működik a kapcsolat az összeköltözés után, ha hajlamosak vagytok napokig duzzogni és elkerülni a másikat ahelyett, hogy gyorsan leülnétek és megbeszélnétek a konfliktus okát.

Szabadidőtöltés külön is

Míg a feszültség-levezetést meg kell tanulnotok összeegyeztetni, addig biztosítanotok kell egymásra számára azt, hogy külön-külön is legyen lehetőségetek a szabadidőtöket eltölteni. Ez lehet akár edzés, pihenés, főzés, vagy éppen szórakozás a barátokkal, barátnőkkel, szükség van rá, ha sokáig együtt akartok maradni.
Már ezért sem jó, ha állandóan féltékenykedtek egymásra, és minden szusszanásnyi időt a másikkal akartok tölteni, különben jön a veszekedés és a sértődés. Ha ezzel a mentalitással költöztök össze, akkor állandóan idegesíteni fogjátok a másikat és a közös időtöltés nem öröm-, hanem feszültségforrás lesz.

Nem idegeskedtek apróságokon

Lényeges szempont az összeköltözés során, hogy a másikat elfogadjátok a rigolyáival együtt, és ne kezdjetek el idegeskedni felesleges, buta dolgokon. Ha valami zavar, akkor bátran el kell tudnod mondani a barátodnak a problémát, és ugyanígy el kell fogadnod, ha a kedvesed akad ki valamin.
Lehet, hogy olyan apróságról van szó, hogy nem enged vizet a mosogatóba tett használt edényre, ami nagyon bosszantó tud lenni, de nem fog magától megoldódni. Összeköltözés során két lehetőséged van: vagy elfogadod, vagy finoman szólsz érte. Nyilvánvalóan az utóbbi a jó megoldás, különben a sok kis apróságból szépen lesz egy óriási vita.

Egyeztetni tudjátok az anyagiakat

Bár nem elsődleges, nagyon is lényeges, hogyan össze tudjátok egyeztetni az anyagiakra vonatkozó kérdéseket. Annak ellenére, hogy az idő majd szépen kialakítja, ki, mit fog fizetni, ez egy igen erős konfliktusforrás lehet, pláne akkor, ha nagyon különböznek az igényeitek.
Ha te például spórolós vagy, gondolsz a vészhelyzetekre és inkább lemondasz a szombat esti kiruccanásról, hogy hónap végére is maradjon a fizetésedből, akkor bizonyára rossznéven veszed, ha a barátod gondolkodás nélkül mindent beledobál a bevásárlókocsiba.
Az összeköltözés során meg kell beszélnetek, lesz-e közös kassza, ki, miért vállalja a felelősséget, hogyan osztoztok meg a kiadásokon. E nélkül nagy az esélye annak, hogy gyorsan elcsúsznak egymás mellett az elképzeléseitek.

Kész segíteni is

Az összeköltözést sok férfi úgy képzeli el, mint a kényelmes kis életét, amikor a drága mama gondoskodott róla. Jó, ha minél hamarabb felvilágosítod, hogy ez felnőttként nem így működik. Míg az anyukájának ő volt az egyetlen kicsi fiacskája, addig neked ő nem a gyermeked, hanem a partnered, akinek felelősséget kell vállalnia a háztartásban, nem pedig csak élveznie a női kéznyommal járó előnyöket.
Ha a barátodnak már most sem esik nehezére, hogy adott esetben elmosogasson, bevásároljon, vagy lenyírja a füvet, akkor az összeköltözés után sem lesz vitatéma a házimunka kérdése. Feltéve persze, hogy nem kényezteted el…

VIDEO Közvetlen járat Budapestről: ezekkel a látnivalókkal csábít Tirana

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!