Ezt kell mindenképp tenned, ha a tüdőre megy a koronavírus-fertőzés

Ezt kell mindenképp tenned, ha a tüdőre megy a koronavírus-fertőzés

Címlap / Életmód / Egészség / Ezt kell mindenképp tenned, ha a tüdőre megy a koronavírus-fertőzés / 2. oldal

A koronavírus-fertőzés legsúlyosabb mellékhatása a kétoldali tüdőgyulladás, ám pánikolni nem szabad. Nézzük, mit tehetünk, ha ráment a fertőzés a tüdőnkre!

A legfontosabb teendők

Ha az a gyanúd, hogy a koronavírus kezd átterjedni a tüdődre, fontos, hogy folyamatosan összeköttetésben legyél az orvosoddal. Ez persze nem azt jelenti, hogy egész nap beszéljetek telefonon, hanem azt, hogy el tudd érni, ha rosszabbodik az állapotod. Ez ugyanis a súlyos eseteknél nagyon gyorsan is megtörténhet – érdemes felkészülni, és értesíteni az orvost, hogy bármikor hívhatod. 

Nem kell azonban pánikolnod sem: a tüdőgyulladás nem egyenlő a halálos ítélettel, sem a sürgősségire vagy lélegeztetőgépre kerüléssel.

A COVID-19-ben szenvedők mintegy húsz százalékánál jelentkezik tüdőprobléma is. Ennek is különböző fokozatai vannak. Egy enyhe tüdőgyulladástól hosszú távon egyelőre úgy néz ki, hogy nem lesz különösebb bajod, de nagyon fontos, hogy időben felismerjék, és kezeljék a problémát. Az is előfordulhat, hogy kórházba sem kell vonulnod, és az orvosod antibiotikumokkal el tudja látni a tüdőgyulladásodat.

A lényeg tehát az, hogy figyelj oda magadra: ha nem érzed jól magad, fáj a mellkasod, napok óta lázas vagy, erősen köhögsz, és esetleg a levegőt is nehezebben veszed, mindenképpen hívd fel a háziorvosodat, aki időben felismerheti a tüdőgyulladást, és kezelheti, vagy beutalhat szakorvoshoz.

Pánikolni azonban nem érdemes, hiszen a koronavírusosok majdnem negyedénél jelentkezik tüdőprobléma, amelynek nagy része invazív beavatkozás nélkül kezelhető.

Forrás

VIDEO A csillagjegyek stresszkezelése a legrosszabbtól a legjobbig

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»