Mesebeli portrékat készít a magyar tervezőgrafikus – interjú az Apróka Műhely alapítójával

Mesebeli portrékat készít a magyar tervezőgrafikus – interjú az Apróka Műhely alapítójával

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / Mesebeli portrékat készít a magyar tervezőgrafikus – interjú az Apróka Műhely alapítójával

Gyermekként talán mindannyian elképzeltük, hogy milyen lenne belépni a mesék varázslatos világába.

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

Pernyész Dóra tervezőgrafikus azonban meg is valósította az álmát: csodaszép motívumok rajzolásába kezdett, mára már több saját maga által írt és rajzolt mesekönyve is megjelent, szabadidejében pedig másoknak is lehetőséget ad arra, hogy legalább egy pillanatra úgy érezzék, a mesék világát járják. Egyedi portréival ugyanis úgy örökíti meg az embereket, mintha ők maguk is éppen egy mesebeli környezetben lennének.

Mindig is tudtad, hogy a kreatív, művészi vonal a te utad?

Már egészen kicsi koromban azt mondogattam a szüleimnek, hogy mesekönyv rajzoló szeretnék lenni. Akkor még nem sokat tudtam erről a szakmáról, de mindig vonzott a gyerekkönyvek színes világa, a sok apró részlet, amelyeket böngészgetni lehetett, elrejtett apróságok után kutatva. Annyira magával ragadtak a könyvek, hogy óvodásként írtam egy pár soros kis mesét egy füzetbe, amelyhez néhány rajzot is készítettem, és nagyon büszke voltam a saját „könyvemre”.

A grafikusi munka vagy a meseírás áll közelebb a szívedhez?

Mindkettőt nagyon szeretem. Azt szoktam mondani, hogy inkább grafikus vagyok, aki amellett, hogy rajzol, ír is. A grafikát tanultam, megvannak hozzá az alapjaim, amelyekre építkezhetek. Az írás viszont inkább egy szenvedély, amit korábban nem tanultam, emiatt nem is tartom magam igazán írónak.

Apróka Műhely

Honnan merítesz ihletet egy-egy mese megalkotásához?

Erre nagyon nehéz válaszolni, hiszen pontosan én sem tudom, honnan jön az ihlet. Nyitott szemmel járok a világban, és igyekszem mindent érdeklődve figyelni. Sokszor veszek észre olyan apró részleteket, pillanatokat, amelyeket azt hiszem, hogy más nem. Szerencsés embernek tartom magam, mert tisztán emlékszem a gyerekkorom nagyobb részére, az akkori félelmeimre, érzéseimre, lelkesedésemre, boldogságomra. Emellett édesanyám tanítónő, sokat mesél az osztályába járó gyerekekről. Azt gondolom, hogy ezek mind hozzátesznek a történeteim kitalálásához, a karakterek megformálásához.

Apróka Műhely

Ha te írsz és rajzolsz is egy történetet, a kép vagy a szöveg születik meg előbb?

Először mindig a szövegírással kezdem. Számítógépen szoktam írni, egy tördelőprogramot használok erre a célra, ahol kialakítom az oldaltükröt. Úgy képzeld el, mintha egy nyitott könyv oldalaira írnék, már jelölve vannak a margók, a betűtípus, a betűméret végleges, el tudom helyezni a szöveget az üres oldalakon, és ki tudom hagyni a képek helyét is. Ez azért fontos nekem, mert a szöveg írása közben már a legtöbb esetben látom magam előtt a képeket, a képkivágásokat, a karaktereket, helyszíneket, kompozíciókat.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!