Rozácea
Sokan összekeverik az egyszerű arcpírral, pedig messze nem arról van szó. Az égő érzéssel párosuló, foltokban jelentkező pirulás szinte teljesen biztos, hogy rozácea.
Sőt, ha nemcsak arcod almácskája vörösödik el, hanem az orrod és az állad is, ugyancsak fennáll a veszély, hogy erről a betegségről van szó. Ami közös a pirulásban és a rozáceában, hogy mindkettő a hajszálerek túlzott kitágulásának számlájára írható.
Állítólag az emberek fele hajlamos rá – ami ugyancsak a géneken múlik –, de a stresszkezelési folyamattól is függ, kinél alakul ki végül. Olvass még a témában
Újabban egy brimonidin nevű hajszálér-összehúzó géllel kezelik, ám aggályos, hogy a használat abbahagyása után a probléma visszatér. Szélsőséges esetben akár antibiotikumra (tetraciklinre) is szükség lehet.






