Fogínygyulladás
Ahhoz, hogy a vérzéssel és fájdalommal járó betegség alábbhagyjon, reggel és este fogmosás után egy-két percig öblögess mirhából, kamillából vagy zsályából készült teával úgy, hogy a folyadékot szájvíz módjára átszívod a fogaid között, alaposan megforgatod a szádban, végül kiköpöd.
Fontos, hogy utána ne végezz mással öblítést, még vízzel sem! Emellett pedig a szederlevélből, tölgyfakéregből, palástfűből, csodamogyoró-kéregből, kamillából, ratanhiagyökérből vagy feketeribiszke-levélből készült teát is ihatsz.
A legegyszerűbb módszer pedig, ha egy pohár vízhez négy csepp teafaolajat adva öblögetsz. Régóta elhúzódó panaszok, valamint a fogak meglazulása esetén irány a fogorvos! Olvass még a témában
Cikkünkhöz Aruna M. Siewert: Növényi antibiotikumok – A természet titkos fegyverei (Central Médiacsoport Zrt., 2015) c. könyvét használtuk fel.






