A jó hírnév fontos, még egy egész város esetében is! De melyik helyszínről mondják a legtöbb jót, és mi az, amit sok turista vagy befektető inkább elkerül? Egy átfogó elemzésből kiderül, melyik világvárosról mit suttognak a háta mögött.
Megbízható intézet kutatja a megbízhatóságot
Az 1997-ben alapított Reputation Institute a világ vezető kutató és tanácsadó cége, amely a világ legnagyobb cégeinek szolgáltat adatot, és nem mellesleg folyamatosan állít össze listákat a legmegbízhatóbb vállalkozásokról, márkákról, most pedig 56 nagyvárost hasonlítottak össze biztonság, szépség és a világban betöltött szerepük meghatározósága alapján.
A lista a korábbi években is elkészült már, de idén komoly változások vannak rajta, részben például a Brexit vagy más bel- és külpolitikai események hatására.
Tokió mindent visz
A lista élére Tokió került, mint a világ legjobb hírű, „legmegbízhatóbb” városa. A japán főváros a második helyre kerülő Sydney-t gyűrte le, a dobogó harmadik helyére pedig Koppenhága érkezett.
London viszont a Brexittel kapcsolatos egyezkedések és bizonytalanságok hatására 11 helyet zuhant korábbi pozíciójához képest, így most csak a 17. legmegbízhatóbb város címet tudta bezsebelni.
Hasonlóképpen rosszabbul teljesített Edinburgh is, az 56-os listán most a 21. helyen szerepel. Manchester viszont tavalyi helyezéséhez képest négy helyet javított, és idén a 35. lett, bár az elemzők szerint ez inkább a többi nagyváros rosszabb teljesítményének, mint Manchester felvirágzásának tudható be.
A top10-be egyébként többségében európai városok kerültek, Tokió, Sydney és Koppenhága után a sorrend Bécs, Stockholm, Velence, Róma, Zürich, München és Montreal – a kanadai város az első az amerikai kontinensről, az Egyesül Államok legjobban teljesítő városa San Fransisco, ami a 20. helyen végzett, New York a 24. lett.
Kép: scanrail/depositphotos.com
Budapest a sárga zónában
A kutatók a listát különböző színkódokkal is ellátták: az első hat helyen végzett város sötétzöld, a 7-35. hely között található városok világoszöld, a 36-51. hely közötti, középső zónába került városok sárga jelzést kaptak. Itt található egyébként Budapest is, amely tavalyi helyezésén szintén rontva a 39. helyen végzett, Los Angeles és Washington között. Az utolsó 5 helyre kerülő város piros jelzést kapott, és figyelembe véve, hogy a a lista a nagyhatalmi helyzetet is mérlegelte, itt is vannak meglepő helyezettek: az 52. helyre érkező Isztambult New Delhi, Mexikó város és Kairó követi, a legrosszabb helyezést pedig az orosz főváros, Moszkva kapta.
Enrique Johnson, a Reputation Institute vezérigazgatója szerint a nagyvárosok közötti a befektetőkért, beruházókért, tehetséges munkaerőért és turistákért folytatott verseny egyre jelentősebb lesz, ezért a listán elfoglalt hely meghatározó fontosságú lehet.
„A legmagasabb hírnévvel rendelkező városok vonzzák a legtöbb látogatót ők kapják a legnagyobb támogatást az érdekelt felektől, legyen szó életszínvonalról, munkáról, befektetésről, szervezésről vagy a városban zajló eseményekről” – tette hozzá.
Forrás: dailymail.co.uk