„Szerettem a gyerekemet, de nem szerettem az életemet” – Réka, 29 éves

Réka története más jellegű belső feszültségről szól. Ő nem a gyerekével való kapcsolatot érezte problémásnak, hanem az élethelyzetet, amibe került.
„A fiamat imádtam. Ez sosem volt kérdés. De közben elvesztettem önmagam. Nem volt egy órám sem, ami csak az enyém volt. És ezt nem lehetett kimondani, mert rögtön jött volna a válasz, hogy ‘de hát ez vele jár’.”
Réka azt mondja, sokáig próbálta magában racionalizálni az érzéseit.
„Azt hittem, önző vagyok. Hogy egy jó anya nem gondolkodik így. De én igenis hiányoltam a régi életemet, a szabadságot, a spontaneitást. Ettől viszont szégyelltem magam.” Olvass még a témában
Idővel párterápia segített neki abban, hogy kimondja, mire van szüksége.
„Nem arról volt szó, hogy kevésbé szeretem a gyerekemet, hanem arról, hogy közben nekem is kell egy saját identitás. Ezt kellett újra felépítenem, és ez viszont nem tudom, hogyan sikerült volna, ha nem fejezem ki ezt az igényemet a párom felé.”






