„Évekig nem szerettem anya lenni, de nem mertem elmondani senkinek” – Nők vallomásai az anyaság árnyoldalairól

Címlap / Életmód / Lélek / „Évekig nem szerettem anya lenni, de...

„Évekig nem szerettem anya lenni, de nem mertem elmondani senkinek” – Nők vallomásai az anyaság árnyoldalairól

🎥 A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek

„Szerettem a gyerekemet, de nem szerettem az életemet” – Réka, 29 éves

Síró anyuka

Réka története más jellegű belső feszültségről szól. Ő nem a gyerekével való kapcsolatot érezte problémásnak, hanem az élethelyzetet, amibe került.

„A fiamat imádtam. Ez sosem volt kérdés. De közben elvesztettem önmagam. Nem volt egy órám sem, ami csak az enyém volt. És ezt nem lehetett kimondani, mert rögtön jött volna a válasz, hogy ‘de hát ez vele jár’.”

Réka azt mondja, sokáig próbálta magában racionalizálni az érzéseit.

„Azt hittem, önző vagyok. Hogy egy jó anya nem gondolkodik így. De én igenis hiányoltam a régi életemet, a szabadságot, a spontaneitást. Ettől viszont szégyelltem magam.”

Olvass még a témában

Idővel párterápia segített neki abban, hogy kimondja, mire van szüksége.

„Nem arról volt szó, hogy kevésbé szeretem a gyerekemet, hanem arról, hogy közben nekem is kell egy saját identitás. Ezt kellett újra felépítenem, és ez viszont nem tudom, hogyan sikerült volna, ha nem fejezem ki ezt az igényemet a párom felé.”

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

🎥 A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!