„Évekig nem szerettem anya lenni, de nem mertem elmondani senkinek” – Nők vallomásai az anyaság árnyoldalairól

Címlap / Életmód / Lélek / „Évekig nem szerettem anya lenni, de...

„Évekig nem szerettem anya lenni, de nem mertem elmondani senkinek” – Nők vallomásai az anyaság árnyoldalairól

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

„A legnehezebb az volt, hogy mindenki boldognak hitt” – Eszter, 38 éves

Anya magához öleli a kisfiát

Eszter története hosszabb belső küzdelemről szól. Két gyermeke van, és az első években folyamatosan azt érezte, hogy nem illik bele abba a képbe, amit mások az anyaságról gondolnak.

„Kívülről minden rendben volt. Stabil család, egészséges gyerekek, működő mindennapok. De belül sokszor azt éreztem, hogy ez nem az én életem. És a legrosszabb az volt, hogy ezt nem lehetett elmondani.”

Eszter szerint a társadalmi elvárások különösen megnehezítették a helyzetét.

Olvass még a témában

„Ha egy anya kimondja, hogy nehéz neki, rögtön jön az ítélet: akkor minek vállalt gyereket? Inkább csendben maradtam. De ez a csend nagyon magányos tud lenni.”

Végül egy pszichológusnál tudta elkezdeni feldolgozni az érzéseit.

„Ott értettem meg, hogy az ambivalencia nem ritka. Lehet egyszerre szeretni a gyerekeidet és közben küzdeni az anyaság szerepével. Két dolog lehet egyszerre igaz, és ez különösen érvényes, amikor az anyasággal kapcsolatos komplex érzéseinkről beszélünk.”

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom

Oldalak: 1 2 3

Kapcsolódó cikk a következő oldalon:

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!