Csíkok, pattanások, párnácskák – Szépségápolás a terhesség alatt

Csíkok, pattanások, párnácskák – Szépségápolás a terhesség alatt

Címlap / Életmód / Család / Csíkok, pattanások, párnácskák – Szépségápolás a terhesség alatt

A terhesség elsősorban nem a te szépségedről, hanem a baba fejlődéséről és egészségéről szól. Nem szabad azonban elfeledkezned magadról sem, hiszen a szépségápolás nem csak alkalmanként szükséges odafigyelést jelent.

Megelőzni könnyebb, mint kezelni

Ez természetesen a várandósság alatti szépségápolással sincsen másként. Az extrém túlsúlyt, s az azzal járó striákat is könnyebb megelőzni, mi több, utóbbiakat a későbbiekben gyakorlatilag lehetetlen eltüntetni.

De nem csak a bőrápolás az, amire kiemelt figyelmet kell fordítanod, hiszen életed egyik legszebb szakaszában vagy, kár lenne elrontanod ezt a néhány hónapot a hanyag és ápolatlan megjelenéssel. Az alapvető higiénián felül lássuk, mire kell fokozottan ügyelned!

Bőrápolás felsőfokon

A bőröd hihetetlen változásokon megy keresztül még akkor is, ha nem nő túlságosan a súlyod. Ebből kifolyólag elengedhetetlen a mindennapos testápolás, ami lehetőleg természetes olajokkal és ne testápolókkal történjen.

Nem szabad megvárni, amíg elkezd feszülni a bőr, mert pillanatok alatt megszakadhat a kötőszövet.

Érdemes az olajat nem csak felkenni, hanem egyúttal bemasszírozni a bőrbe, ez ugyanis kiváló hatással van a véráramra. És ne csak a hasadat vedd kezelésbe, hanem a melleidet, csípődet, továbbá a combjaidat is.

Az arcbőr, és ami rá vár

A hormonális változásoknak köszönhetően sok kismama úgy érezheti magát, hogy visszakerül a kamaszkorba, ami bizony az arcbőrön is meglátszik.

Gyakran jelennek meg ezen a területen pattanások, ám aktuálisan nem szabad szalicilsavat tartalmazó készítményeket használni, ezeket a leszárítás folyamatában nélkülöznöd kell.

Szintén gyakran jelentkezik a terhes nők arcbőrén a májfolt, azonban ez a kellemetlenség gyakran a szülés után néhány hónappal olyan hirtelen eltűnik, ahogy felbukkant. A gyorsabb gyógyulás érdekében jó, ha elkerülöd a napfényt, ugyanis a barnás foltok a sugárzás hatására erősödhetnek.

Anyajegyek figyelése

Az anyajegyeket egyébként is folyamatosan figyelemmel kell kísérni, ám fokozottan igaz ez a várandósság ideje alatt.

Ekkoriban ezek a barna kitüremkedések könnyen és gyorsan változhatnak, megduzzadhatnak.

Aggodalomra a legtöbbször nincs ok, a változások többnyire teljesen természetesek és jóindulatúak, de azért nem árt, ha rendszeresen konzultálsz a bőrgyógyászoddal.

Fokozott hajápolás

Mivel a bőr általában zsírosabbá válik, a fokozott faggyútermelés végett előfordulhat, hogy az idáig száraznak tűnő hajad zsírosra vált. Emiatt szükségessé válhat a gyakoribb hajmosás és/vagy a szárazsamponok bevetése, de arra ügyelj, hogy nem használhatsz erős vegyszereket a zsírosság leküzdése érdekében.

Mivel egyes hormonok hatással vannak a haj állapotára, megeshet, hogy a várandósság alatt nem, de a szülés után számolnod kell a hajhullással.

Szakértői vélemény után bátran használhatsz hajnövekedés serkentő készítményeket, nem kell megvárnod az eredeti állapotot, ami kb. a gyermeked egyéves kora körül áll vissza.

Irány a fogorvos!

A legjobb az, ha nem kell fogorvoshoz menned a várandósság alatt, ezért érdemes minden szükséges kezelést elintézni már a gyermek tervezésénél.

Így kiküszöbölhető, hogy komoly probléma lépjen fel, úgy, mint pl. a gyakran jelentkező fogínyvérzés, vagy éppen szuvasodás.

Ha mégis kialakult bármilyen betegség, akkor ne várj a végsőkig, menj el fogorvoshoz, mivel a helyzet egyre csak rosszabbodni fog, és azt mindenki jól tudja, hogy a gyulladásos megbetegedések az anyára és a gyermekre is veszélyt jelentenek.

VIDEO Így viseled az egyedüllétet, csillagjegyed szerint

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!