VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Ne légy idegen!
Gyakrabban beszélgess gyermeked tanárával, ne csak a tanévkezdés adjon rá okot. Mutatkozz be neki és találjátok meg a legmegfelelőbb módot, hogyan tartsátok a kapcsolatot a jövőben.
Ezután rendszeresen számolj be az otthoni dolgokról, például mondd el neki, ha volt haláleset a családban, tudakold meg tőle hogyan viselkedik és dolgozik az iskolában, mennyi időbe telik amíg elvégzi a feladatait?
Szerencsére, ma már könnyű fenntartani a kapcsolatot az internet segítségével.
A tanulás nem ér véget délután
A tanár munkáját azzal is segítheted, ha a gyereket megkéred mutassa meg mit vettek épp az iskolában.
Kérd meg, hogy mutassa meg hogyan oszt vagy vedd rá, hogy olvasson fel neked. Minden egyes lehetőség, amikor a gyerek bebizonyíthatja mit tud, növeli az önbizalmát.
Hagyd a gyereket hibázni
Ne feledd, hogy tanul. A tanárok nem akarnak tökéletes diákokat, hanem olyanokat, akik keményen próbálkoznak. Nagyon sok szülő azt hiszi, hogy minden egyes feladatot tökéletesen el kell végezni, és így túl sok nyomást gyakorolnak a gyerekre.
Azonban, teljesen rendben van, ha hibázik. A tanárok számára fontos tudni azt, hogy a diák számára mi nem volt világos, hiszen azt át kell venni még egyszer.Ha gyerek egy feladattal kínlódik, hagyd koncentrálni, ne oldd meg helyette a feladatot, inkább mondd neki, hogy másnap kérjen segítséget a tanárától.
A cikk folytatódik, lapozz!