Egyes tápanyagok szempontjából is sokat számít
Dr. Bulsiewicz arra is felhívja a figyelmet, hogy a rágás segíthet bizonyos élelmiszerekben, például a keresztesvirágú zöldségekben feloldani a kulcsfontosságú tápanyagokat. Igaz ez például a kelkáposztára is, amely a rák ellen küzdő fitokemikáliákat is tartalmaz. Ezeknek viszont fel kell oldódniuk ahhoz, hogy hatni tudjanak. A rágás pedig éppen ezt szolgálja, sok más egyéb pozitívum mellett.
Rettentően fontos a sebesség
Dr. Bulsiewicz szerint ha lelassítjuk az evés sebességét, akkor az anyagcsere-folyamatokra is hathatunk. Így például, ha minden ételt alaposan megrágsz, azzal hozzájárulhatsz ahhoz, hogy egészséges legyen a testsúlyod és kiegyensúlyozottabb lehet a vércukorszinted. Ha viszont nem figyelsz erre a roppant egyszerű lépésre, az összességében csupa rossz hatással járhat az emésztőrendszeredre nézve.
Vagyis függetlenül attól, hogy éppen egy rohanósabb napod van, vagy ráérsz kényelmesen megebédelni, vacsorázni, a testednek az a legjobb, ha nyugodtan leülsz, és bármilyen ételt is eszel, azt nem kapkodva fogyasztod el, és minden egyes falatot alaposan megrágsz, amiért aztán rövid és hosszú távon is biztos, hogy hálás lesz a szervezeted, és jobban érezheted magad a bőrödben. Kell ennél több ok, hogy tényleg odafigyelj rá? Olvass még a témában
Forrás: wellandgood.com, nyitókép: pablorasero/depositphotos.com
Kapcsolódó cikk a következő oldalon:
A legjobb cikkek, horoszkópok és tesztek – egyenesen a postaládádba, ingyen.






